#1
2016 yapımı bu 1 sezonluk mini dizimiz olan '11.22.63' Stephen King'in aynı isimli yaklaşık dokuz yüz sayfalık kitabının sinema uyarlamasıdır. 8 bölümlük bu dizimizin IMDb puanı 8,2. Başrollerinde James Franco, Sarah Gadon ve Chris Cooper gibi isimler bulunuyor.

Jake Epping (James Franco) günümüzde ingilizce öğretmenliği yapan, eşi vefat etmiş sıradan biridir. Epping, sürekli gittiği lokantanın sahibi Al (Chris Cooper) ile bir gün yine her zamanki muhabbetlerini ederler. Fakat Al'de değişik bir şeyler olduğunu sezen Jake kuşkulanır. Daha sonraları Al'in itiraf etmesiyle lokantanın arka tarafında geçmişe açılan bir 'Tavşan Deliği' vardır. Ve bu deliğin yalnızca 1960 yılına gidebileceğini öğrenir. Delikten çıkmak için bulunduğu bölgenin içerisine tekrar girmesi gerekir. Çıktığı vakitte tekrar girerse bütün olaylar sil baştan yaşanmaktadır. Al, bütün sırrını açtıktan sonra Jake'e iş verir. Bu iş John F. Kennedy suikastini önlemektir. Jake'e her türlü hazırlığı yaptıran Al dikkatli olmasını çünkü geçmişin sürekli onu rahatsız edip düzeni bozmasını engellemeye çalıştığını söylemektedir.
Karakterimiz bu zorluklar içinde bu suikasti önlemek üzere işe koyulur fakat Jake için zamanın önemini yitirdiği bir kadın vardır...

Bu dizinin ismi tarih olduğunu ve bu tarihin neden 22.11.63 olmadığını sorabilirsiniz. Biz, Türkiye saati ve tarihi içerisinde günü başa, ayı sonrasına alarak takvimde gösteriyoruz. Yabancı ülkelere göreyse bu sıra değişebilir. Öyle ki yılı başa alarak takvimi kullanan bölgeler de var. Bu hususta ABD'de doğan King'in de içinde bulunduğu bu ülkede ay başa yazılmak üzere takvimde gösterilir: 11.22.63

Bu diziyi izlemeden başka mini dizilere (Chernobly hariç) geçmeyin lütfen. Nereden bakarsanız bakın aksiyon içerikli olmasına karşın barındırdığı içerik ile 'dram' kategorisinde olan bu dizide Sadie (Sarah Gadon) ile ilişkisini ele alır Jake Epping'in. Harika bir aşk içerisinde bir dedektif de olacak olan Jake'in zorlukları sizi de yer yer gerecek, yer yer bu aşkın romantikliğinde buzlarınız eriyecektir. Vakit kaybetmeden bu hafta sonu da izleyebilirsiniz.


peace ve 3 diğer kişi beğendi
#2
Kalbim: çıt
Gözyaşım: pıt
admin ve 3 diğer kişi beğendi
#3
İzlediğim en güzel mini dizilerden içimden tekrar izlemek geldi. Gülme
Nanze Wren ve 4 diğer kişi beğendi
#4
Başlamayı düşünüyorum
hashasin ve 2 diğer kişi beğendi
#5
Kitapla arasında dağlar kadar fark var deseler de James Franco ve Sarah Gordon ne kadar tatlı ve mükemmeldi Kalp ah kalbim.


Ayrıca Saraj Gordon'un diğer mini dizisi Aliad Grace'ı şiddetle tavsiye ediyorum.
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#6
bu diziyi ben de çok severim sonda sadie'nin ölmesi beni çok üzmüştü ve ağlamıştım
ayseabaci ve 1 diğer kişi beğendi
#7
(06.04.2020, Saat: 21:59)sevvaldegerr Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
bu diziyi ben de çok severim sonda sadie'nin ölmesi beni çok üzmüştü ve ağlamıştım
Ahh gözümün önüne geldi şuan aglicam
Muhammet Ali beğendi
#8
2 bölüm izlemiştim bir daha vaktim olmamıştı ama kurgusu farklı bir diziydi
#9
(06.04.2020, Saat: 21:59)sevvaldegerr Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
bu diziyi ben de çok severim sonda sadie'nin ölmesi beni çok üzmüştü ve ağlamıştım
Kşke bitirene kadar bekleseydin 😂

(06.04.2020, Saat: 22:12)Melspandg Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2 bölüm izlemiştim bir daha vaktim olmamıştı ama kurgusu farklı bir diziydi
Kesinlikle izlemelisin, zaten bölüm sayısı kısa ve tatlı bir hikaye.

(06.04.2020, Saat: 22:06)ayseabaci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ahh gözümün önüne geldi şuan aglicam
😂😂
Melspandg ve 1 diğer kişi beğendi
#10
Bitirdiğimde hıçkıra hıçkıra ağlattığından aile üyelerime başıma bir şey geldiğini sandıran dizidir Gülümseme. Duygusal boşluğuma da gelmiş olabilir ama herkesin bi gözü dolmuştur.
-I’m Sadie
+I know
Muhammet Ali beğendi

Yorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.