#1
Eğer animenin ilk iki sezonunu izlemediyseniz lütfen aşağıda yazılanları spoiler tehlikesi nedeniyle okumayınız.

Castlevania üçüncü sezonu beklentileri karşılayacak şekilde iyiydi. Özellikle ikinci sezonun finali ile büyük bir etki bırakmış ‘Dracula Tepeş’in ölümü Alucard, Belmont ve Sypha için başarılı bir girişim olmuştu. Üçüncü sezondaysa verilen bu savaş sonrası Alucard'ın Belmont ve Sypha’dan yollarını ayırmasından sonra bu karakterleri ayrı ayrı anlatımını görüyoruz.

Buna ek olarak Dracula’ya hainlik yapan Hector, Carmilla tarafından esir alındı ve bu vampir kadın; Morana, Striga ve Lenore adlı kardeşlerinin amacı Hector’un canavar yaratma özelliğini kullanarak, savaş başlatıp vampir bölgelerini çoğaltmak olan esiri getirdi ve böylece dört vampir kardeş konseyde bulunmuş oldu. 

Dracula'nın ikinci sezonun sonlarına doğru Isaac’a portal açıp çöle yolladığını hatırlıyoruz. Aynı zamanda Sufi olan Isaac’ın da ayrı olarak hikayesini üçüncü sezon ile yeniden ele alıyor anime.

Babasının ölümü üzerine yalnız kalan Alucard iki genç ile tanışır. Bunlar, kendilerine savaş eğitimi verilmesini umarak, kasabalarında kötü niyetli bir vampirin hüküm sürdüğünü ve buna son vermek üzere Alucard’ın yanına gelir. Alucard’ın bunları eğitirken hikaye sürmeye devam eder. Fakat bu iki genç Alucard’a ihanet edecektir.

Daha çok Belmont ve Sypha’nın üzerine yoğunlaşılmış bu dizide sık sık canavarlar ile savaşan bu çift ayrıca halen yargıç ve kilise inancına sahip insanlar ile de yüzleşmektedirler. Saint German adlı bir gezgin ile de tanışmalarına rağmen hala kasabaya ısınamayan bu iki maceracı nihayetinde Dracula’nın ölmediğini, yaşadığını bir portal sayesinde öğrenir. Fakat onları yalnız bırakmayacak olan Saint German’ın özelliklerini şimdi farkederler.


Açıkcası üçüncü sezonu çok beğendim, hikayeye hakim olduktan sonra geriye sadece bu kurgunun tadını çıkarmak kalıyor. Karakterlerin özelliklerini iyice kavradıysanız yalnızca dört vampir kız kardeşin hikayesine odaklanmak gerekiyor. Zaten hemencecik akıp giden sahneler ile bu on bölümden oluşan 3. sezonun özellikle son iki bölümü harikuladeydi.admin ve 2 diğer kişi beğendi

Yorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.