Sponsor


#1
[Resim: AAAABXdegdLwF_42mw8o0wgaRgOnzEqIvD-zCv_X....jpg?r=435]


2016 yılında vizyona girmiş Star Tv dizisi "46 Yok Olan" 24 Haziran 2016'da ekranlara veda etmiş drama- suç dizisidir. 13 bölümüyle şu an Netflix üzerinden ulaşabileceğiniz dizinin senaryosunu çize Ercan Mehmet Erdem haricinde, Serdar Akar'ın yönetmeliğinde Erdal Beşikçioğlu, Melis Birkan, Yasemin Allen, Ayça Eren ve Berkan Şal gibi oyuncuları görüyoruz.

 Murat Günay (Erdal Beşikçioğlu) profesör olarak hayatını sürdüren varlıklı bir kimsedir. Tedavisinin henüz bulunmadığı kız kardeşinin 5 yıldır komada oluşu kendisini birçok araştırma ve deneye zorunlu kılmıştır. Murat'ın bu yolda, bir ayin sırasında çeşitli bir ilaç etkisi gösteren içeceği keşfeder. Buradan aldığı numune ile beklentilerini yükselten Murat'ın kendisini bekleyeceği birçok sorun beraberinde gelecektir.
Zira bulduğu numune kendisini değişime uğratan bir çeşit ayyaş ilacıdır. Bu durum dolayısıyla bağımlı hâle gelen profesörün geceleri bu ilacı kendine enjekte ederek bambaşka bir kişiliğe bürünmesi ile sonuçlanacak birtakım olaylar, bu ilacın yalnızca birkaç yan etkisidir.

[Resim: 46.jpg]

 Diziyi, çıktığı sene büyük bir beklentiyle izlemiş, aradığımı bularak çok tatmin olmuştum. Her hafta yayınlanan bölümün -hangi gündü hatırlamamakla birlikte- gece yarısına doğru ekrana gelirdi. Harika bir işleyişi ile ansızın biten 60 dakikanın esiri olan ben bu dizinin kaynağına inerek hangi eserden uyarlandığını çok merak etmiştim. O zamanlarda "modern klasiklere" ilgi duymuşken "Dr. Jekyll ve Mr. Hyde" adlı Robert Louis Stevenson'ın eserinden uyarlandığını duyunca oldukça sevinmiştim.

Beklentilerimin bu nedenle yükselmesinden sonra Erdal Beşikçioğlu ile yeniden ekranlara yapışmış televizyon tarihi izleyicisi olarak dizinin bitmemesi için umut bağlamıştım. Fakat o zamanlarda Netflix platformu bu kadar adı sanı duyulan bir mecra değildi. Hatta internet dizileri çok da popüler değildi. Bundan ötürü bu özgün içerik Türkiye televizyon tarihinde yer edinememiş ve finale girmek zorunda kalmış bir 46 Yok Olan efsanesi olarak kalmıştı.
Takdir edersiniz ki o zamanlar "aşk-romaktik komedi" ikilisi kategorisinde birleşen diziler daha çok rağbet görüyordu.

[Resim: MV5BYzEzZDUwMzUtZTNiOC00Mzg2LWJmNTAtNWM4...@._V1_.jpg]

Eğer devam etse birçok diziye taş çıkaracak olacağına adım gibi emin olduğum bu diziyi özlemiyor değilim. Dilerim daha nice yapıtlar ile tekrar güzel eserler görürüz.


[Resim: MV5BOTNhY2VhZTMtMGM0ZC00OTEzLThlODEtODM4...00_AL_.jpg]   

Medet.63 ve 2 diğer kişi beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
46 Yok Olan Mikhail 858 0 30.01.2020, Saat: 02:44
Son Cevap: Mikhail

Sponsor