Sponsor


#1
Jenny Gage’in yönetmen koltuğunda oturmuş olduğu romantik/dram konulu filmimizin başrollerini Josephine Langford ve Hero Fiennes Tiffin paylaşmaktadırlar. Filmimiz 2014 yılında Anna Todd’un yetişkin kurgu romanından esinlenerek çekilmiştir.

~Filmin Konusu
  Filmimizin başlangıcında asıl kahramanlardan birisi olan Tessa’yı tanımaktayız. Tessa’yı küçük yaşlardan itibaren annesi tek başına büyütmüştür. Bundan dolayı Tessa yaşıtlarının yaptığı yaramazlıklardan hep uzak durmuş, annesinin onun için planladığı hayatta ona düşen rolü oynamaktadır.
  Tessa;18 yaşında sevimli,kendisinden bir yaş küçük olan sevgilisine sadık ve lise hayatı boyunca hep başarılı olmuş bir öğrencidir. Fakat artık onun için lise hayatı son bulmuş ve kendisini keşfedeceğinden habersiz bir halde üniversiteye başlama zamanı gelmiştir.

              


    İlk defa sevgilisinden ve annesinden ayrı kalacağı üniversite hayatına yavaş yavaş adapte olmaya başlamıştır. Her zaman ki gibi üniversitede de başarısını göstermeye henüz başladığı sıralarda annesinin pek de hoşlanmadığı oda arkadaşları Tessa’yı partiye davet ederler. Gidip gitmemekte oldukça kararsız kalan Tessa bir kere de kendi kalbinin söylediğini yapıp daveti kabul eder.

   Bu parti aslında Tessa’nın hiç farkında olmadan yavaş yavaş annesinin onun üzerinde yapmış olduğu baskıyı kırmayı başarmıştır. Tessa o partide kafasını karıştırmayı başaran ve ilerleyen zamanlarda kalbinin sesinden başka bir şeyi dinlemesine izin vermeyecek olan ikinci başrol kahramanımız Hardin’le tanışmıştır. 

              


    Tessa, Hardin’i annesinin onun için planlamış olduğu harika  geleceği için bir tehdit olarak görmüş olsa da bir süre sonra hislerine yenik düşmüştür.
  Bir yanda kendinden bir yaş küçük olan sevgilisi diğer yanda Hardin.! Bu ikilem arasında oldukça kafası karışmış olan Tessa’nın peşinden Hardin hiç eksik olmamaktadır. Başta arkadaşça yaklaşan Hardin, Tessa’nın da yavaş yavaş onu kabullendiğini görünce kendi sınırlarını oldukça aşmış ve artık birbirlerinin tutsağı olmuşlardır.

              


  Olaylardan bihaber olan annesi bir gün Tessa’yı ziyarete geldiğinde gördükleri ve duydukları karşısında oldukça şoka uğramıştır. Hardin’in onun hayatını mahvedeceğini, ondan bir an evvel ayrılmasını söylemiştir. Fakat annesine karşı Tessa oldukça kararlı bir şekilde bu sefer kendi hayatını yaşayacağını ve annesinin onun için karar vermesini artık istemediğini belirtir. Bu durum karşısında annesi sinirlenip Tessa’nın bursunu kesmiş Tessa’yı bundan sonraki hayatı dahil olmak üzere tek başına orda bırakıp gitmiştir.

              

   Tessa’nın hayatında artık sadece Hardin vardır. Bütün olaylardan haberdar Hardin, Tessa’yı daha çok sahiplenmiştir. Hayat artık onlar için sadece birbirlerinden ibarettir. Tessa ilk defa kalbinin sesini dinlemenin keyfini yaşarken yakında hayatında gerçekleşecek olan olaylardan habersizdir. 

              


  Bir gün Tessa’nın oda arkadaşları aynı zaman da Hardin’in de en yakın olduğu arkadaş çevresi yüzünden Hardin evden ayrılır. Tessa, her şeyiyle teslim olduğu ve her zaman güvendiği Hardin’in uzun süre eve geri dönmeyişinden şüphelenir. Hardin’i arar ve günler sonra onu bulur onu bulmakla kalmayıp aynı zamanda hayatının ne anlam ifade ettiğini de öğrenir.

Alıntı:-Bana bu Dünya’da en çok kimi sevdiğimi sormuştun,hatırlıyor musun? 
+ ....
-Seni.!


     
   Tüm gerçeklerle yüzleşen Tessa için hayat artık yaşanılacak gibi değildir ve bir karar vermesi gerekir. Ya hayatını tekrar düzene sokmalı ya da girmiş olduğu bataklığın onu içine çekmesine izin vermeli...

 


    Romantizmi bol olan bu film içinizi ısıtacak sahnelerle dolu.Sizi çabucak olayların içine hapseden ve asla sıkılmadan izleyeceğiniz bu filmi kaçırmamanız gerektiğini düşünüyorum 🤗
Berkay_34 ve 11 diğer kişi beğendi
#2
harika bir film gerçekten , sürükleyici de aynı zamanda tavsiyemdir..
Rio ve 3 diğer kişi beğendi
#3
Filmin içeriği gayet güzel yansıtılmış yazabileceğim bir yorumum yok o yüzden ben de filmden bir replik paylaşayım

   
Rio ve 2 diğer kişi beğendi
#4
Romantik film severlerin gözdesi galiba bu film. Karşıma çok çıkmıştı ilk çıktığı zamanlarda hatta o kadar çok rastladım ki filmden kesitler izleye izleye filmi izlemiş kadar oldum  Gülme burda da karşıma çıktı sanırım film onu izlemem için direniyor. Gidipte tam anlamıyla izleyeyim. Ha bir de acaba bu filmin ikincisi var mı?
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#5
Bana kalırsa sevgilinizle izleyin bu filmi  Gülme O kadar güzel işlenmiş ki konu acayip severek izledim. @Berkay_34  ikincisi çekildi mi bilmiyorum ama instagram da bununla ilgili teoriler görmüştüm. İkincisi de olmalı mı ben pek emin olamadım her şeyi tadında bırakmaları daha güzel 2. Çekilirse eğer aldığımız aynı tadı alamıyacağımızı düşünüyorum şahsen. 
@Black Eagle konu çok güzel açıklanmış, elinize sağlık. Okurken filmin sahneleri gözümde canlandı.  Gülümseme   Kalp
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#6
@Berlin güzel yorumların için teşekkürler 😊 ayrıca bir konuda size katılıyorum bence de filmin birincisi yeterliydi ama kitaptan uyarlama bir film olduğu için konu eksik kalmış olabilir bundan dolayı ikincisi de çekilmiş olabilir. 
@Berkay_34 az önce araştırdım ve filmin ikinci serisi varmış. Bu sene yayınlanmış, şuraya ikincisinin fragmanını bırakıyorum sizin için:


Berlin ve 7 diğer kişi beğendi
#7
@Black Eagle teşekkürler    Gülümseme 
Filmide izledim ve iyiki de izlemişim acayip sevdim. Sürekli karşıma çıkmasından anlamalıydım aslında bu filmin güzel bir yapım olduğunu  Gülme kısacası iyiki izlemişim şimdi sıra ikincisinde sonunda zaten Tessa’nın pek bir kararsız kaldığını sezdim ben ikincisinin çekilmesi iyi olmuş
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#8
Güzel bir filim romantik
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#9
Geçenlerde yeni izleme fırsatı bulmuştum. Film aslında güzel sarıyor insanı. Fakat ben başrol oyuncularının daha deneyimli olmasını beklerdim. Deneyimsiz değiller aslında ama başka oyuncuların bu rollerim hakkını vereceğine inanıyorum
Lalaland beğendi
#10
Acayip güzel bir film, romantizmi bol olan üstelik ikincisi olduğundan haberim yoktu öğrenmiş oldum  Gülme İzlerim bir ara

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
6 Underground (2019) Black Eagle 8110 30 11.05.2021, Saat: 20:49
Son Cevap: TheDolpphin
Our Friend (2019) Sadece Melek 961 0 06.04.2021, Saat: 04:42
Son Cevap: Sadece Melek
The Dirt (2019) admin 1281 2 22.03.2021, Saat: 22:24
Son Cevap: PoyraZz16
ROCKET MAN 🚀 (2019) Sadece Melek 1729 3 30.01.2021, Saat: 02:20
Son Cevap: Nanze Wren
White Snake (2019) Nanze Wren 1164 0 06.01.2021, Saat: 17:19
Son Cevap: Nanze Wren
Çiçero (2019) worldwideweb 1940 3 27.11.2020, Saat: 00:24
Son Cevap: Dmrg
Jojo Rabbit (2019) gogolunpaltosu 1702 3 06.11.2020, Saat: 17:03
Son Cevap: Dmrg
Once Upon a Time in Hollywood - Bir Zamanlar Hollywood'da (2019) admin 1512 1 04.11.2020, Saat: 21:00
Son Cevap: Dmrg
The Perfect Date (2019) Black Eagle 4867 12 14.09.2020, Saat: 12:34
Son Cevap: dilaraaras
Fractured (2019) gogolunpaltosu 1817 3 28.05.2020, Saat: 16:23
Son Cevap: Luismax00

Sponsor