Sponsor


#1


Nuri Bilge Ceylan'ın yönetmenliğinde çekilmiş bir film desek zaten kalitesini anlamanız yeterlidir bence.

Altın Palmiye, Cannes Film Festivali gibi devasa etkinliklere aday gösterilen filmin başrolünde Doğu Demirkol, Murat Cemcir, Bennu Yıldırımlar oynamaktadır.

[Resim: 5afff75766a97cce6d450b89.jpg]

Ahlat Ağacı Konusu
Ahlat Ağacı, Türkiye’yi anlatıyor. Son yıllardaki klasik aile tiplerini gözler önüne seren harika bir eser.

Sinan okuldan mezun oldu, işsiz. Baba at yarışı oynuyor. Tüm bu aile içi kaosun ortasında Sinan’ın bir derdi var, yazar olabilmek. Ülkemizdeki birçok sorunu görebilirsiniz, alacak verecek meseleleri, baba oğul kavgaları, ailedeki genel ilgisizlik, parasızlık…

Ahlat Ağacı’nın güzel yanlarından biri ise bu toprakları anlatması. İzlerken “Aaa bu bizim Hüseyin Amca’nın aynısı ya!” diyebilirsiniz. Ahlat Ağacı, kendine yeni bir yol çizmek isteyen, babası gibi olmak istemeyen gençlerin filmi.

Film, Türk işi Babalar ve Oğullar diyebiliriz. Kuşak çatışması, baba ve oğul ilişkisi çok iyi anlatılıyor filmde. İzleyen her genç erkeğin kendini ağlarken bulacağından eminim.

Askere gidiyor geliyor kimsenin doğru dürüst haberi yok. Çocukcağız bir kitap yazıyor bunca karışıklığın ortasında tınlayan yok. Bir kişi ciddiye alıyor o da babası. Zaten babayı sevmiyor. Çocuğun psikolojisi alt üst oluyor. Bakıyor ki uğraşmanın faydası yok babasının kazdığı kuyuya bir kazma da Sinan vuruyor.
gogolunpaltosu ve 1 diğer kişi beğendi
#2
İzlemedim ama nasıl izlemedim hala anlayabilmiş değilim.Bugün yarın izleyeyim en iyisi.
admin beğendi
#3
(13.04.2020, Saat: 15:50)Bishop Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İzlemedim ama nasıl izlemedim hala anlayabilmiş değilim.Bugün yarın izleyeyim en iyisi.

Yorumunu merakla bekliyorum Gülümseme
#4
İzlerken çok duygulandığım ve ağladığım bir film. Gerçi dram demeniz bile yeterli benim ağlamam için    Kahkaha
admin beğendi
#5
(13.04.2020, Saat: 16:35)admin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yorumunu merakla bekliyorum Gülümseme
Sabah 4. henüz bitirdim.Başlarken 3 saat olduğunu görünce bi gözüm korktu açıkçası.Nuri Bilge Ceylan..
o kadar iyi bi gözlem ve müthiş bi aktarım ki diyecek çok bi şey yok.Oyuncuların bazen sinir bozucu sıradanlıkları(kesinlikle iyi anlamda) da çok güzel tamamlamış.Cannes'e aday olmuş bi eser sonuçta.Ama şahsen ben sahne geçişlerini biraz uzun buldum.adamın yalnızca yolda yürüyüşünü 30 sn izlemek istemedim açıkçası.Bu işin teknik kısmından pek anlamam ama gözlem,işleyiş olarak fazlasıyla başarılı ancak çok değil azıcık kısa olsaydı daha bi severdim sanki.
admin beğendi
#6
Nazarımda NBC nin en iyi filmidir.
#7
İlk fırsatta izlemek istiyorum

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor