Sponsor


#1
Öncelikle Altered Carbon bir uyarlamadır. Richard K. Morgan’ın aynı adlı kitabından uyarlanmış en popüler Netflix dizileri arasında yer alan bir yapımdır.

Bu muhteşem tasarlanmış bilim kurgu dizisi, teknolojinin gelişmesiyle birlikte, insan bedenlerinin sadece bir kabuktan ibaret olduğu ve bilinçlerin bir çiple aktarılabildiği bir dönemde geçiyor. Ve tahmin edersiniz ki bu dizide de işlenen asıl konu ölümsüzlük.

Kurgulanmış dünyada yani gelecekte, ölüm artık kalıcı bir son olmaktan çıkmış ve daha çok insanların tercihine bağlı hale gelmiştir. İnsanlar başka bedenleri kullanarak ya da kendi klonlarını yaparak yüzyıllarca yaşayabiliyor. Dizinin farklı senaryosu izleyenleri soluksuz izlenen bir dizi serüvenine bağımlı kılıyor.

Dizide oyunculukların kalitesinden de kesinlikle bahsetmeliyiz. Joel Kinnaman, yeni dünya düzenine karşı çıkarılan ayaklanmadan tek sağ kurtulan ve işlediği suçlardan ötürü zihni yüzyıllar boyu hapsedilen 'Son Elçi' Takeshi Kovacs karakterini canlandırıyor.

Güce ve paraya sahip olan Meth tarafından hayata döndürülen Kinnaman’dan işlenen bir cinayetin aydınlatılması isteniyor. Bahsi geçen cinayetin kurbanı ise Laurens Bancroft'un ta kendisi!

Her 48 saatte bir bilinci yedeklenen Bancroft, sürenin dolmasına 10 dakika kala kendi evinde öldürülüyor. Bu yüzden hafızasında 48 saatlik bir boşluk var ve ne olduğunu hatırlayamıyor.

Konusu itibariyle macera, hırs, şiddet, cinsellik ve bol bol entrika ile dolu bu dizi bize çok ilginç kapılar açıyor. Hikayede 'Matrix', 'Blade Runner' ve 'Ghost in the Shell' gibi yapımlardan izler bulabilirsiniz.

Takeshi Kovacs, dizide üç farklı bedenle karşımıza çıkıyor. Kinnarman'la birlikte Byron Mann ve Will Yun Lee de farklı zaman dilimlerinde Kovacs karakterine hayat veriyorlar.

Aksiyon dolu bu dizide tabiki aşk da olmazsa olmazdı. Bu hikayede bir değil tam iki esas kadın var. Quellcrist Falconer, dizinin en önemli karakterlerinden biri. Kovacs'ın hayata bakış açısını değiştiren ve içindeki idealist tarafı ön plana çıkaran Quell, dizide sıradan bir aşk ilişki olmaktan çok daha öteye gidiyor.

Son olarak eksik yönleri olsa da, çok fazla eleştirilmiş olsa da konusu itibariyle kesinlikle çekici bir dizi olduğunu ve mutlaka bir göz atılması gerektiğini söyleyebiliriz.

İZLEYENİNİZ VARSAAA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ????

   
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#2
En fazla tepkiyi Takeshi Kovacs'ın beden değiştirmesi ile alan dizinin haksızlığa uğradığından eminim. Dizileri konusu için değil sadece başrolü için izleyenler (örneğin Lucifer izleyicileri) bu tarz başrol değişikliliklerine karşı fazla öfkeliler diye düşünüyorum.

Dizinin eksikleri olduğunu söyleyebilirim ama harika bir senaryoya sahip olduğunu unutmamalıyız. İlk sezon başlayan ve bizi başladığımız noktadan çok uzak bir yere getiren olayların ardından, 2. sezon daha farklı bir hikaye ile fakat muhteşem bir sezon finaliyle geldi.

Kesinlikle konusu ve kaliteli senaryosu için izlemeniz gerektiğini düşünüyorum
gamzebaytur ve 2 diğer kişi beğendi
#3
Başrol takıntınız yoksa ve hikaye odaklı dizileri seviyorsanız bu diziyide seveceksiniz konusu ve kurgusu iyi ve sürükleyici bir dizi.

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Altered Carbon ebento 1836 8 20.04.2020, Saat: 19:42
Son Cevap: Cemreez

Sponsor