Sponsor


#1
[Resim: MV5BMTQ2NzU4NzI0NV5BMl5BanBnXkFtZTgwMjI0...@._V1_.jpg]

Mary Harron'ın yönetmen koltuğunda oturduğu 2000 yapımı 'American Psycho (Amerikan Sapığı)' filmi IMDb üzerinde 7,6 puanına sahip komedi-drama filmidir. 1 saat 41 dakikalık uzunluğa sahip filmin baş rolünde Christian Bale yer alıyor.

[Resim: MV5BYzcwZGY5ZDMtMzI0ZS00MjI5LTg4ODMtM2Q1...@._V1_.jpg]

 Patrick Bateman (Christian Bale) oldukça zengin aynı zamanda yakışıklı kimsedir. Giyinişinden dakikliğine kadar hayatı tertip hâlindedir. Fakat onun karanlık bir tarafı, sakladığı kişiliği vardır: İnsanları sebepsiz yere öldürmektedir. Onlardan bir anı olarak sakladığı parçaları evinin köşelerine yerleştirmektedir. Bu durumu yalnızca kendine saklayan Bateman, titizliği ile takdire şayan bir kişiliğe bürünmüştür.

[Resim: MV5BNTQwODgzMTA3OF5BMl5BanBnXkFtZTgwMTI0...@._V1_.jpg]

 Christian Bale'in psikopat bir adamın rolüne bürünmesine pek yabancı değiliz. Bu filmin teması çok hoşuma gitti. Sade bir şekilde karmakarışık cinayet işleyen bir adamın bu kadar temiz iş yapması -her ne kadar kötü bir şey olsa da- izlenilirliği artırıyor. Onun haricinde filmin müzikleri ve eşsiz oyunculuk ile harika bir film olduğunu belirtmek isterim.


[Resim: MV5BNjViMmFiOWItODg4ZS00NmM2LTgxNGEtMjJi...99_AL_.jpg]     
Medet.63 ve 2 diğer kişi beğendi
#2
Mükemmel bir Christian Bale oyunculuğu daha... Film aslında içerik olarak çok rahatsız edici -ki amacı da bu- ama kendini izlettirmeyi başarıyor.

Filmle ilgili birkaç ilginç bilgi eklemek istiyorum: 

🔴Bu film Bret Easton Ellis isminde bir yazarın 1991 yılında yayınlanan romanından uyarlamaymış. 

🔴Patrick Bateman rolü için aslında birçok farklı oyuncu düşünülmüş. Johnny Depp, Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Billy Crudup, Ben Chaplin, Robert Sean Leonard, Johnathon Schaech ve Jared Leto... Fakat rol en son Christian Bale’e götürülmüş ve o da kabul etmiş. 

🔴Christian Bale filmden önce çoğu kişi tarafından bunun bir kariyer intiharı olacağı şeklinde uyarılmış, ama bu Bale’i projede yer almak için daha da hırslandırmış. 

🔴Film yapım aşamasındayken sponsorlarla sorunlar yaşanmış. Cerrutti, Christian Bale'in karakterinin, kıyafetlerini giyebileceğini ama birini öldürürken asla giymemesini istemiş. Rolex de filmde Christian Bale hariç herkesin saatlerini takabileceği konusunda anlaşmış. Celvin Klein de iç çamaşırları konusunda son anda olaydan çekilmiş.

🔴Çekimler boyunca Christian Bale sette Amerikan aksanıyla konuşmuş. Film tamamlandıktan sonra verilen partide kendi İngiliz aksanına dönünce ekiptekiler 'herhalde başka bir filme hazırlanıyor' diye düşünmüş. Bütün set, Bale'i başından beri Amerikalı sanıyormuş.

🔴Film yayınlandıktan sonra romanın yazarı Ellis, birkaç ölüm tehdidi almış.

🔴Christian Bale çekimler boyunca Patrick Bateman'ın filmin başında anlattığı sabah rutinlerini aynı filmdeki gibi sürdürmüş.

🔴Filmin uyarlandığı romanda aslında çok çok daha rahatsız edici sahneler bulunuyormuş fakat onlar senaryodan çıkarılmış.
gogolunpaltosu ve 1 diğer kişi beğendi
#3
C. Bale harika bir aktör , sırf onun için bile izlenir .

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Cast Away - 2000 AKIN Kazar 564 1 10.01.2021, Saat: 12:48
Son Cevap: emrullahkubat
Bir Rüya İçin Ağıt - Requiem for a Dream (2000) admin 1899 8 07.11.2020, Saat: 02:41
Son Cevap: Finans Ustası
American Beauty (1999) gogolunpaltosu 980 0 22.02.2020, Saat: 23:45
Son Cevap: gogolunpaltosu

Sponsor