Sponsor


#1
1990 yapımı ve IMDb puanı 7,8 olan ‘’Awakenings(Uyanışlar)’’ adlı filmimiz yönetmeni Penny Marshall. Robert De Niro, Robin Williams ve Juile Kavner’ın oynadığı iki saatlik bu filmimizin konusu şöyle:

Bilimsel araştırma doktoru olan Dr. Malcolm Sayer(Robin Williams) başvurduğu hastaneye nihayet girebilir. Burada bilincini kaybetmiş parkinson hastaları, epileptik hastalar, MS hastalığına sahip olan birçok hasta bakım ve tedavi görmektedir. Böyle bir hastane içerisindeki diğer doktorlar sadece tedavi için gerekli olanları yapıp bulundukları konumu korumaktadırlar. Bu durumdan mesut olmayan Dr. Sayer "L-Dopa" adlı geliştirilen ilaçları deneme fikrini kafasına yatıştırır ve ilk olarak kendisine yakın gördüğü hasta olan Leonard Lowe(Robert De Niro) üzerinde denemek ister. Bu tetkik sonrası hastanın yavaş yavaş kaybolan boğuk bilincinde yenilikler, tepkiler almaya başlar. Ve bu durum sadece bu hastada değil diğer verilen hastalarca da yanıt alındığını görür. Fakat bu tür bir ilacın beklenmedik komplikasyonları da olabilmektedir.

Film boyunca sayıca çok olmayan hastaların hepsini yavaş yavaş tanımaya başlıyor, hangi sorunları olduğunu kavrıyorsunuz. Örneğin Leonard Lowe’ın rahatsızlığını siz de anlayabiliyor, tedaviye yanıt verip vermezken siz de kendinizi doktorun yerinde denerken buluyorsunuz. Ayrıca birçok hastanın farklı tepkilerini görürken siz de yer yer duygulanıp yer yer sinir krizi geçirebiliyorsunuz.
Mükemmel bir hasta rolüne bürünmüş Robert De Niro’yu ayakta alkışlamak isterim bu filminde.admin beğendi
#2
Merak uyandırdı. İzleme listeme alayım

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Dead Poets Society - Ölü Ozanlar Derneği (1990) gogolunpaltosu 1323 2 02.11.2020, Saat: 23:16
Son Cevap: Sadece Melek

Sponsor