#1
Mr Nobody - Bay Hiçkimse (2009) filmiyle ilgili yazdıktan sonra aklıma gelen ikinci film tabiki Bay Evet.Jim Carrey... Neredeyse her filmini tekrar, tekrar ve tekrar izliyorum. Her seferinde de bambaşka şeyler dikkatimi çekiyor ve her seferinde kahkahalara boğuluyorum. Tam bir mimik ustası gerçekten. Asla ve asla çekinmiyor rolünü sergilerken ve bu da bambaşka bir tat katıyor seyir keyfine.

[Resim: 1-090520125640.jpeg]

Aslında sabaha kadar Jim Carrey'den bahsedebilirim fakat şu an burada kesip biraz filme odaklanmak istiyorum. Filmin senaryosu konusunda şunu söylemeliyim ki, yönetmen Peyton Reed dışında başka bir yönetmenin üstlendiği ve Jim Carrey, Bradle Cooper gibi oyuncuların canlandırmadığı halini düşündüğümde çok ilgi çekici ve "vay be" dedirten  bir senaryo diyemem.

[Resim: 1-090520125647.jpeg]

Evet güzel düşünülmüş bir senaryo fakat karakterleri usta oyuncular bambaşka bir hale getirmiş diyebilirim. Filmi yeni izleyecek olanlar için spoiler vermeden biraz filmden bahsedeyim. Bay Evet filminin konusu;

Ana karakterlerden Carl Allen "evet" demeyi bilmeyen bir yapıya sahip. Kendi isteği sonucunda bu huyundan vazgeçmek için bir yardım alıyor diyebiliriz. 1 yıl boyunca hiçbir şeye hayır dememek için bir anlaşma yapıyor. Başlarda bu durum onun lehine gibi görünüyor aslında bundan çok zevk almaya başlıyor ama gel gelelim ki hiçbir şey tamamen siyah ya da tamamen beyaz olamaz.

[Resim: 1-090520125629.jpeg]

Bu da bunun örneğini gösteriyor, bir süre sonra bu evet demek zorunda olması konusu can sıkıcı bir almaya başlıyor çünkü Allen’in başını belaya sokabileceği riskli durumlarda da evet demek zorunda kalıyor. Zaten sonrasında filmin nasıl geçtiğini anlamadan bittiğini görüyorsunuz. Akıcı ve keyifli bir film. Çerezlik bir film olabilir çoğu kişi için.
worldwideweb ve 5 diğer kişi beğendi
#2
Evet kesinlikle eğlenceli ve akıcı bir film jim carrey ise her zamanki gibi efsane bir oyunculuk göstermiş.
admin ve 2 diğer kişi beğendi
#3
Jim Carrey'nin izlediğim ilk filmiydi sanırım. O kadar hoşuma gitmişti ki diğer filmlerini de izlemiştim hemen. Ve izledikçe ona olan hayranlığım daha da arttı. Bakış açınızı değiştirebilecek ve hayata dair mesajlar veren bir film. Çok hoş ve eğlendiriyor, izlemeyen mutlaka izlemeli.
worldwideweb ve 2 diğer kişi beğendi
#4
Jim carrey:'nin izlediğim en iyi filmlerinden birisidir aşırı güzel ve komikti seyretmenizi tavsiy ederim.
gamzebaytur ve 2 diğer kişi beğendi
#5
Jim Carrey döktürmüş arkadaşlar . Her zamanki gibi efsane bir film
worldwideweb ve 1 diğer kişi beğendi
#6
jim carrey ve zoey deschanel'in uyumu çok güzel. Tekrar tekrar izliyeceğim bir film. çok keyif aldım izlerken
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi

Yorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.