#1
~Filmimiz 2010 yılında Lauren Oliver tarafından aynı isimle yazılan romandan uyarlanmış bir filmdir. Senaristliği Maria Maggenti’nin kaleminden çıkmış olan filmin yönetmeni ise; Ry Russo Young’tır. Romandan uyarlanan filmde karakterleri; Zoey Deutch, Halston Sage, Elena Kampouris, Jennifer Beais, Logan Miller gibi isimler canlandırmıştır. 

              

  Sam,lise sona giden ve birbirlerini çok sevdiklerine inandıkları arkadaş grubuna sahip bir genç kızdır. Memnun olduğu bir hayatı vardır ve herkes gibi heyecan duyduğu sevgililer gününü kutlamak için plan yapmaktadır. Birlikte zaman geçirdiği arkadaşlarıyla partiden döndüğü sırada hayatını kaybedene kadar her şey planladığı gibi gitmiştir.

              


  Uyandığında kabus olduğunu düşündüğü günü tekrar yaşamış ve sürekli aynı güne uyanacağını anlaması pek de zamanını almamıştır. Ne yapacağını bilmez bir halde sürekli aynı güne uyanmayı kabullenmek zorunda kalmıştır. Bir döngünün içine hapsolmuştur. Ne yapacağını ve bu döngüden nasıl kurtulacağını bilemez bir haldedir. Her gün aynı güne uyanmış olsa da yaşanılan birkaç değişiklik, birkaç öğrendiği duyduğu yeni bilgiler, hayatına yön vermesine yardımcı olacaktır.

              


  Tıpkı diğer zamanlarda olduğu gibi bugünde yine aynı güne uyanmıştır. Ama bugünün farklılığı ne yapacağını ve bu döngüden nasıl kurtulacağını bildiğidir. Her şey normalmiş gibi davranmasına karşın insanların ne söyleyeceğini ve ne yapacaklarını bildiği için de içten içe garip bir mutluluk duymaktadır. Akışa çok müdahale etmeden günü yaşamaya başlamış ve gününü istediği gibi geçirmiştir. Gün bitimine yakın artık bu döngünün kırılma vakti gelmiş ve olacaklara biraz mani olarak hem kendi döngüsünün içinden kurtulmuş hem de daha önce bilmediği hayatlara dokunmuştur.

              

  Sürekli aynı güne uyanma hissi ve sürekli aynı şeyleri yaşayacağımız bir döngünün içinde bulunma fikri başta hepimizi korkutabilir ama ya biz de Sam gibi bu duruma mahkum edilmiş olsaydık bizler ne yapardık? Ben şahsen böyle bir durumda olmayı isterdim. Sürekli aynı güne uyanmaktan hatta aynı anı yaşamaktan bir süre sonra sıkılır mıydım bilmiyorum ama bazı özel anlara hapsolmak isterdim. Mutlaka bir çıkış bulunur sadece anın tadını çıkarmaya ve içinde bulunduğum döngüyü çok da müdahele etmeden yaşamanın keyfini sürerdim sanırım 😊. Film aslında garip bir konuya sahip olsa da kesin izlenilmesi gereken filmlerden biri olmayı başaramıyor bence. Boş bir anınızda “Ne izlesem?” diye düşündüğünüz ve  bir film bulamadığınızda zaman geçirmek amaçlı izleyebileceğiniz bir film sadece. Yine de çok merak eden olursa diye fragmanını bırakıyorum 🤗

  
Buğlem ve 1 diğer kişi beğendi
#2
İzlenebilecek gençlik filmlerinden birisi  yani çerezlik bir film denebilir buna rağmen garip ve güzel bir konusu var canı sıkılan  izler gibi
admin beğendi

Yorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.