Sponsor


#1
1995 yapımı drama içerikli romantizm temalı bu film belki de aşk, dram, romantizm yapımlı filmlere olan önyargılarınızı kırabilecektir, kim bilir!

1 saat 45 dakika olan filmimiz IMDb puanını 8,1 ile adını kazımış bulunmakta. Konusu şu şekilde:
Biri kadın biri erkek iki kişi birbirlerinden habersizce trende kendi yollarına devam etmek üzere seyahat etmektedirler. İkisi de gurbetçi oldukları bu topraklarda tanışma işlemi karı koca çiftin tartışma seslerinden bunalan Celine'in koltuk değiştirmesiyle başlar. Hemen çarprazında oturan Jesse ile kaçamak bakışlar attıkları esnada ikisi de kitaplarına dalmıştır aynı zamanda. Buradan yola çıkarak bu iki genç yetişkinler konuşmaya aslında ne kadar da ihtiyaçlarının olduklarını farkederler ve tren yolculukları bitene kadar bu konuşma sürer. Fakat Jesse'nin ertesi gün yetişmek zorunda olacağı uçak vardır, bu durumdan rahatsız olan Jesse Celine'e kendisi ile bir günlüğüne kaçamak bir şehir gezisi teklifi sunar. Celine'se hayır demez zira Jesse'ye karşı hisleri gürlemiştir ve bu durum tek taraflı değildir.

Bir gün boyunca şehirin altını üstüne getiren genç çiftimizin tatlı, sempatik ilişkileri ile şenlenen şehirde bizler, izleyiciler de bu ilişkinin gidişaıına pek de yabancı kalmamışız, zira hepimizin bir zamanlar tattığı veya halen tatmakta olduğu ufak detaylar da bulmamız pek de şaşırtıcı kaçmıyor. Eh, kuşkusuz en saf ve en temiz vakitlerini geçiren çiftimizin zaman kısıtlaması olmasaydı böyle bir tesadüfi ilişki sonunda tekrar aynı duyguları hissedebilirler miydi orasını bilemeyeceğiz fakat genel olarak insanın en çok hoşlandığı anlık durumların spontan ilerlemesi ile gülen yüzler görmek iç ısıtıcı.
Çekimleri çok hoş ve tam bir dram içerikli filmin karşılığını haketmiş bulunmakta, her konuyu rahatça tartışabilen çiftimizin güncel konuları da-o zamankilerden bahsediyorum- rahatlıkla balta vurmaları da ayrı bir güzellikte. Bu filmi sadece aşk temalı bir film olarak görmeyen ben, keza böyle bir ilişki de bulunmak için can atan ben böyle hayalim olan durumları kamera karşısında izlerken empati kurmak mecburiyetinde kalıyorum; eh diyecek fazla bir şey yok, insan bir kere denk gelebiliyor böyle güzel şeylere;fakat bendeniz bir kere gelsem dahi güzel olduğunu kavramam geç oluyor korkusuyla her şeye uzaktan yanaşıyorum.
Neyse efendim, iyi seyirler...Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
se7en (1995) gogolunpaltosu 3257 10 21.12.2020, Saat: 16:33
Son Cevap: Behiye
Before Sunrise sevvaldegerr 2353 7 08.04.2020, Saat: 04:09
Son Cevap: Berf

Sponsor