Sponsor


#1
[Resim: CallMeByYourName2017.png]

Beni Adınla Çağır (Özgün adı: Call Me by Your Name), yönetmenliğini Luca Guadagnino'nun gerçekleştirdiği 2017 çıkışlı romantik drama filmidir. Filmin senaryosu James Ivory tarafından, André Aciman'ın 2007 yılında çıkan aynı adlı romanından uyarlandı. İtalya, Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya ve Fransa ortak yapımı olarak üretilen film, Benim Adım Aşk (Io sono l'amore, 2009) ve Sen Benimsin (A Bigger Splash, 2015) filmlerinden sonra Luca Guadagnino'nun arzu temalı üçlemesinin son ürünüdür. 1983 yılında İtalya'da geçen Beni Adınla Çağır, 17 yaşındaki Amerikalı İtalyan Elio Perlman (Timothée Chalamet) ile babasının Amerikalı asistanı Oliver (Armie Hammer) arasındaki romantik ilişkiyi anlatmaktadır. Filmin diğer oyuncuları arasında Michael Stuhlbarg, Amira Casar, Esther Garrel ve Victoire Du Bois de bulunmaktadır.

Beni Adınla Çağır, yapımcılar Peter Spears ve Howard Rosenman'in, Aciman'ın romanının ekran haklarını 2007 yılında satın alması sonrası geliştirilmeye başlandı. İlk başlarda filmin yönetmenliğini Ivory'nin gerçekleştirmesi planlandı, ancak daha sonradan Ivory, sadece senaryo yazımı ve yapımcılığa dahil oldu. Guadagnino, film ekibine sadece mekan danışmanı olarak katıldı ancak o da daha sonra filmin yönetmeni ve yapımcısı oldu. Çeşitli uluslararası yapım şirketleri tarafından finanse edilen filmin temel çekimleri 2016 yılının Mayıs ve Haziran aylarında İtalya'nın Crema şehrinde gerçekleştirildi. Yapımın görüntü yönetmenliğini üstlenen Sayombhu Mukdeeprom filmi 35 mm olarak çekti.

Beni Adınla Çağır, dünya çapındaki ilk gösterimini 22 Ocak'ta 2017 Sundance Film Festivali'nde gerçekleştirdi. Dünya galası sonrası Sony Pictures Classics, filmin dağıtım haklarını satın aldı. Film, Amerika Birleşik Devletleri'nde 24 Kasım 2017'de sınırlı olarak gösterime girdi ve 19 Ocak 2018'de ise sinemalarda yerini aldı. Filmin, özellikle yönetmenliği, senaryosu, müzikleri ve oyuncu performansları eleştirmenlerden olumlu yorumlar aldı ve birçok ödüle aday gösterildi. Beni Adınla Çağır, 90. Akademi Ödüllerinde En İyi Uyarlama Senaryo ödülünü kazandı ve En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu (Chalamet) ve En İyi Özgün Şarkı ( "Mystery of Love") kategorilerine aday gösterildi. Ivory, 23. Eleştirmenlerin Seçimi Film Ödüllerinde, 30. USC Scripter Ödüllerinde, 70. Amerikan Yazarlar Derneği Ödüllerinde ve 71. İngiliz Akademisi Film Ödüllerinde En İyi Uyarlama Senaryo Ödülünü kazandı. Filmin başrol oyuncusu Chalamet ise En İyi Erkek Oyuncu dalında BAFTA Ödülü, Altın Küre Ödülü, Ekran Oyuncuları Derneği Ödülü ve Eleştirmenlerin Seçimi ödüllerine aday gösterildi.

ayseabaci beğendi
#2
LGBT temalı bir film .
EvriFaessa beğendi
#3
Güzel bir filmdi. Hikaye oldukça iyi işlenmiş.Bu tarz filmlerin dünya sinemasında daha çok olması gerekiyor.
Timothee'yi aslında bu fllmle tanıdım diyebilirim.Filmdeki karakteri çok iyi yansıtıyor. Oyunculuğu çook başarılı. Şuan Hollywood'un başarılı aktörlerinden biri ve kesinlikle ününü hak ediyor.
unbalanced beğendi
#4
sufjan stevens'ın yaptığı şarkıları enfestir tadından yenmez yanına uzanıverirsiniz
#5
Henüz izlemedim. Adınla Çağır Beni kitabından uyarlandığı için ilk önce kitabını okumak istedim. Kitabı okumak için aşırı heyecanlıyım. Kitap veya film hakkında kötü yorum duymadım şimdiye kadar.

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Sponsor