#1
[Resim: wielkie-klamstewka-2-kiedy-premiera-drug...ezonu.jpeg]

Oyuncu kadrosunda Nicole Kidman, Shailene Woodley, Reese Witherspoon, Laura Dern ve Zoe Kravitz gibi önemli isimlerin bulunduğu bu dizi, Liane Moriarty’nin aynı isimli romanından uyarlanmış. Güzel bir sahil kentinde geçen bu hikaye, genç ve bekar bir anne olan Jane’in oğlu Ziggy’le beraber kente taşınmasıyla başlıyor. Jane, geldiği gibi olayların içinde buluyor kendisini. Oğlunun gittiği anaokulunda, kentin en zengin kadınlarından biri olan Renata’nın kızı Amabella’nın vücudunda morluklar bulunuyor ve Amabella, bunu yapan kişinin yeni gelen Ziggy olduğunu iddia ediyor. Anaokulundan diğer zengin veliler Madeline ve Celeste, Jane’in bu olayı atlatmasına ve kente geni geldiği için uyum sağlamasında yardımcı oluyor. Böylelikle arkadaşlıkları başlamış oluyor.


Her karakterin zorbalık, aldatılma, kadına şiddet gibi sorunları var ve bunlar gerçekten güzel işlenmiş. Zenginliğin, dostluğun, evliliğin ve sırların olduğu bu dizi, ‘mükemmel hayatların arkasındaki gerçekler’ olarak nitelendirilebilir. Diziyi ilk başta klasik kadın çekişmeleri olarak görebilirsiniz ama git gide gizem, dram ve gerilim artmaya başlıyor. Sadece çocuklarının gittiği anaokulla bağlantıları olan bu 5 kadın, kendilerini gizemli bir cinayetin içinde buluyorlar. 


İçinde çok sevilen ve beğenilen oyuncu Alexander Skarsgård ve Adam Scott’ın da olduğu bu müthiş kadrolu dizide karakterlerin iç dünyasına inilmiş ve bu bize çok güzel yansıtılmış. İzlerken ister istemez empati yeteneğinizi kullanıyorsunuz. Ben oyunculukların, karakterlerin ve senaryonun birleşimini çok sevdim, sizin de sevmenizi umuyorum.

Medet.63 ve 2 diğer kişi beğendi
#2
Bu dizi favorilerim arasında. Kitabını da okumak istiyorum. İç ve dış çatışma yaşayan kadınları karşıma koyun ben her türlü izlerim zaten. Çok başarılı, özellikle müzikleri ve o dalgaların sesi... Bayılıyorum.
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi

Yorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.