Sponsor


#1
Berkun Oya’nın yazdığı ve yönettiği Netflix’teki yeni Türk dizimiz olan Bir Başkadır geçtiğimiz günlerde yayınlandı. 8 bölümden oluşan dizinin başrollerinde Öykü Karayel, Fatih Artman, Funda Eryiğit ve Defne Kayalar gibi isimleri görüyoruz.

•Dizi farklı yetiştirilme tarzlarından gelen insanların hayatlarının kesişmesini ve birbirlerinin hayatlarına olan etkilerini anlatıyor.

•Öncelikle dizide en bayıldığım şeylerden biri oyunculuklar🙌🏻 Öykü Karayel başta olmak üzere bütün hepsi o kadar içten ve o kadar hissederek oynamışlar ki hayran kalmamak elde değil!

•Dizi Türk toplumunu çok iyi bir şekilde gözler önüne sermiş. Toplumumuzdaki neredeyse her bir insan tiplemesini görüyoruz dizde. Farklı yetiştirilme tarzlarından ortaya çıkan bireysel farklılıklar çok güzel işlenmiş.

•Sadece sıradan insanların hayatlarını anlatıyormuş gibi görünüp olaya eleştirel dalan bir dizi. Bu yüzden izlerken kendi içimizde birtakım sorgulamalara sebep oluyor.

•Sadece Meryem ve Peri üzerinden anlatılmış gibi görünüyor ama aslında her bir karakterin ayrı ayrı iç dünyasına inilmiş dizide. Yani bu dizide iki taraf yok, farklı inanışları, farklı düşünceleri olan karakterlerin hayatlarına da değinilmiş.

•Olaylar akıcı diyemem çok durgun sahneler var ama ben büyük bir merak içinde izledim diziyi. Hatta o kadar çok hoşuma gitti ki diziyi bitirdikten sonra sanki diğer bölümleri varmış gibi izleme isteği hissetttim.

•Toplumumuzun durumunu en iyi şekilde anlatan ve en iyi şekilde eleştiren bir dizi diyebilirim. Her yönden, her şekilden, ve her bir karakterden anlatmak istenileni çok iyi anlatmış.

Bu tarz dizileri genelde sevmem ve sıkılırım ama bu dizi bana kendisini öyle bir sevdirtti ki ben de şaşkınlık içersindeyim. Gerçekten her anlamda başarılı buldum. Özellikle dizideki oyunculuklar ve dizinin eleştirel tarafı benden tam puan aldı. Kesinlikle öneriyorum, bu güzel diziyi izlemeden geçmeyin❤️


süm ve 3 diğer kişi beğendi
#2
Senaristi Berkun Oya'nın masum dizisini de izledim ama bu çok daha iyi. Öykü Karayel başta olmak üzere bütün oyunculuklar müthişti. Zaten kadrosu oldukça başarılı. Dizi sonlarındaki Ferdi Özbeğen detayı da çok hoş.
beth beğendi
#3
Çok konuşuluyor en kısa zamanda başlamayı düşünüyorum. İlginç bir konusu varmış gibi duruyor dışarıdan
#4
İnanılmaz derecede ülkede patlama uyandırdı bu dizi. (Arkadaşlar online derste hocayla bu dizinin muhabbeti döndü yani. Gülme ) Beni de merak sardı cidden evet ağır falan olduğuna dair duyumlar alsam da sevdiğim bi film eleştirmeninin yorumlarına bakarak izlemeye karar veriyorum. Umarım bir ara başlayacağım tabii bitirmek de nasip olsun Gülme
#5
Canım ülkeciğimde iyi iş o kadar az ki, görünce köpürtüyoruz. Bir Başkadır da o işlerden biri.
#6
Bence fazla abartılmamalı ama iyi bir dizi. Oyunculuk güzel. Anlam cikartilabilir.
#7
Sanırım ülkece iyi dizilere aç kalmışız. Çok mutlu oluyoruz böyle yeni güzel diziler görünce.
Yeni başladım daha diziye ama gerçekten oyunculukların çok iyi olduğunu düşünüyorum. Dizinin başarılı kadrosu zaten oyunculuktan iyi şeyler beklemeniz gerektiğini anlatıyor.
Dizi çok akıcı diyemem bazı sahneler gereksiz uzun ama yine de sıkılmıyorum şuan diziden.
Ayrıca bu tarz dizileri pek sevmem ama nedense bu dizi beni kendisine çekti diyebilirim.
Şuan gayet güzel gidiyor izlemenizi öneririm.
#8
sanırım saatlerce yazabilirim bu dizi hakkında. 
ülkemizde yıllardır gerçek hayattan toplumdan uzak o kadar saçma yapımlar vardı ki bir başkadır bizi mahallemizdeki rast gele bir eve hastanede gittiğimiz doktora, köyümüze misafir etti. İstanbul'un bize hep gösterilen şaşalı villaları zengin insanları mükemmel hayatlarının yanında kendimizden içimizden insanları izledik neler hissettiklerini hissetmeye çalıştık. uçlarda yaşanan ''islamofobi'' ve ''muhafazakarlık'' ın toplumda ki yansımalarını gördük.
#9
hiç tek tek yorumlara bakma uzatmadan direkt git ve izle
#10
Her oyuncunun ayrı bir hikayesi vardı. Çok yavaş ilerlemesi dışında dizi de sıkan bir bölüm de olmadı açıkçası.

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Sponsor