Sponsor


#1


Black Swan, The Wrestler, Pi ve The Fountain gibi kült filmlere imza atmış Darren Aronofsky tarafından yönetilen bu film Hubert Selby tarafından 1978 de yazılan "Bir Düş İçin Ağıt" kitabından uyarlanmıştır.

Harry uyuşturucu bağımlısı bir genç olarak annesi Sara'nın televizyonunu alıp satarak arkadaşlarıyla birlikte uyuşturucu parası bulmaya çalışmakta. Anne Sara'nın ise hayatı tamamen televizyonundan ibaret. Bir gün televizyonda izlediği bir yarışma programına katılmaya hak kazanan Sara yıllar önce giydiği kırmızı elbisesinin içine girebilmek için zayıflamaya çalışır bu sebeple zayıflama hapları kullanmaya başlar zamanla bu haplar onda bağımlılığa yol açar.

[Resim: 1-15052021451.jpeg]

Aslında hikayenin gidişatı bazen sıkıcı olsada film öyle bir yazılmış ki her sahnesi efsane bu sebeple filmin gidişatı hakkında çok sizlere spoiler vermek istemiyorum.

Fakat sizlere oyunculuklardan biraz bahsetmek istiyorum. Oyunculuklar gerçekten harika özellikle Ellen Burstyn (Sarah) çok iyi oynamış zaten Oscara da aday olmuş bu rolüyle. Ellen Burstyn ve Jared Leto'nun (Harry) oyunculukları ise ayrı ders veren nitelikte.

[Resim: 1-15052021440.jpeg]

Filmde ki bir diğer efsane şeyse soundtrackler sahnelerle tam olarak bütünleşen hatta yıllarca farklı film ve medya alanlarında kullanılan soundtrackler yaratımış Clint Mansell. Filmi izlemeseniz bile bu Lux Aeterna parçasını mutlaka bir yerde bir şekilde duymuşsunuzdur.

[Resim: 1-15052021432.jpeg]

Çok iyi ve farklı çekim teknikleri kullanılarak çekilen bu psikolojik dram temalı filmi  izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.
gamzebaytur ve 5 diğer kişi beğendi
#2
İnanılmaz bir film, gerçekten insanı etkiliyor. Filmi izledikten sonra pişman olmuyorsunuz ve harcadığınız zamana değiyor, ama bir daha da izlemek istemiyorsunuz. Garip, etkileyici, görsellik ve anlatım açısından harika. 9/10
admin ve 2 diğer kişi beğendi
#3
Biraz atlaya atlaya izlemiştim, bazı sahnelerde garip kamera açıları var yani kötü anlamda değil farklı sadece alışık olmadığımız türden
gamzebaytur beğendi
#4
Farklı ama güzell.
gamzebaytur beğendi
#5
Çok güzel bir film.
gamzebaytur beğendi
#6
Güzelnir içerik izleminizi tavsiye edeim
gamzebaytur beğendi
#7
Gerçekten mükemmel bir film herkese tavsiye ediyorumm
gamzebaytur beğendi
#8
Güzeldir . Tavsiye edilir.
#9
Filmin içeriği bize çok şey anlatıyor. Ders verici nitelikte bir başyapıt diyebilirim. İzlemeyenlere şiddetle tavsiye ediyorum.

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Cast Away - 2000 AKIN Kazar 685 1 10.01.2021, Saat: 12:48
Son Cevap: emrullahkubat
American Psycho (2000) gogolunpaltosu 1539 2 27.11.2020, Saat: 00:27
Son Cevap: Dmrg

Sponsor