Sponsor


#1
Dizi hakkında herhangi bir spoiler, kurgu, içerik, oyunculuk vs. bilgi vermeyeceğim bu yazıda. Daha çok neden ''kara ayna''ya bakmanız gerektiğini size anlatmak istiyorum. İnsanlar neden bu diziyi çok sevdi? Neden bozmaya başladı, NETFLİX yüzünden mi?

Evet, dizi 5 sezondan oluşan ve şu an 5. Sezonu NETFLİX ile ortak olarak çekilen bir dizi. Her bölümü birbirinden bağımsız ve alakasız olan bu dizi aslında ne kadar da çok bizle alakalı hadi gelin bakalım.

Dizi, toplum içinde küçük görülen sorunların bir kartopu misalı birleşip çığa neden olduğunu gözler önüne gelmesini sağlıyor. Bu dizide kurgulanan; bugün, tek derdi odada yalnız kalmak olan on dört yaşında bir ergenin; tek gayesi daha çok beğeni almak isteyen fenomenin; sevdiği bir kimse için parasını kıyıp fakat hiçbir fayda göremeyecek olan kişinin; idam gelsin diye bağırıp fakat hiçbir şey yapmayan insanların durumudur. Bunu her bölümde yapabilme potansiyeline sahip bu dizi. ''Bu iyi bir şey mi,''diye sorarsanız: ''EVET, İYİ BİR ŞEY!''

Neden mi? Bir dizi çıkarılıyor şu günlerde ve hatrı sayılır mevlada paralar bayılıyor. Başarısız olunur korkusuyla tek bir konu üzerinden gitmek, senaryoya bağlı kalmak zorunda kalıyor yapımcılar ve siz bu diziyi bitirdiğiniz vakit sadece dizinin anlatmak istediğini anlıyorsunuz. Gelgelelim Black Mirror bunların aksine her karesinde farklı bir gerçeği, farklı bir detayı kavramanıza olanak sağlıyor. 

İzledikçe konuların bir kısmını beğenmeyebilirsiniz, oldukça olağan ama bu durum, bir diğer bölüme geçmenize engel değil. ''İzledim, çok açık sahneler var,'' ya da ''çok saçma bir konuya sahip bir dizi,'' diyen izleyicilerden yanıt alacaksınız fakat bu, yorum değeri taşımayan bir ''önyargı''. Zira diziyi bitirememiş biri tarafından verilen tepkilerdir. 
Dizi harikulade, oyunculuklar da bölüm başına farklı kimselerce seçildiği için harika, kurgu; senaryolar muazzam.
Bana sorarsanız üçüncü sezona kadar izleyin yeter. Sonra dönebilirsiniz istediğiniz dizilere, filmlere...


worldwideweb beğendi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
En iyi Black Mirror Bölümleri? Nanze Wren 3799 12 02.12.2020, Saat: 08:08
Son Cevap: Emre hanedar
Black Mirror gamzebaytur 2382 6 20.04.2020, Saat: 15:12
Son Cevap: gamzebaytur
Black Mirror en sevdiğim dizi Nilay 1283 2 29.03.2020, Saat: 12:18
Son Cevap: Rio
Black mirror izlenir mi? LaraveL 1520 2 30.01.2020, Saat: 19:20
Son Cevap: ed gein jr
Black Mirror: Her Bölüm Birbirinden Farklı brainfour 857 0 25.01.2020, Saat: 23:46
Son Cevap: brainfour

Sponsor