Sponsor


#1
1 saat 46 dakika uzunluğa sahip anime filmi Tsutomu Nihei tarafından çizilmiş, sinemaya uyarlanmıştır. 20 Mayıs 2017 tarihinde piyasaya sürülen bu anime film, IMDb üzerinde 6,7 değerini almıştır.

[Resim: 2GdWwL.jpg]

 Salgın hastalık sonucunda insanların sayısının ciddi bir şekilde azalmasını konu edinen film, uzak gelecekte geçiyor. İnsanların yönetimini kaybettiği ve robotlar ile savaşmak zorunda kaldığı bu dönemde, aralarında Zuru adlı kızın da bulunduğu Elektro-Balıkçılar adlı kostümlü kişiler yemek aramak zorundadır. Bu kostümü giyen insanların dahil olduğu yaşam alanında insanların 200’ü geçemeyecek bir sayısı söz konusudur. Bu vakit, kısıtlı sayıda kalan kostümleri giymek zorunda kalan da küçük çocuklardır. Gözetleme Kulesi adı verilen robot yönetim sistemine yakalanırlarsa ölecek olan bu insanlar, yemek arama serüveninde ‘Killy’ adında bir insan ile tanışırlar. Bu adamın amacı ‘Kristal Gen Taşıyan’ insanı bulmaktır. Bunun nedeni ise, bu gene sahip kişi robotları yönetme gücüne sahip olacağı ve bu lanet düzeni bitirebilme davranışına girebileceğindendir. Killy’i ekibine dahil etmek isteyen Zuru’nun takımı, bu adama güvenebilmekten başka hiçbir şey yapamayacaklardır. Zira her geçen gün kostümü kullanabilen insanlar öldürülmekte, canavarca saldıran robotlar hızla artış göstermektedir.


 Yakın geleceği distopik bir şekilde ele alan bu filmde yaşanması mümkün olan çoğu gönderiyi barındırıyor. Öyle ki, film içerisinde Killy, taşınılabilir bir yemek külçesini, onu suyla temas etmesi halinde büyüyerek bir yiyecek kütlesine dönüştüğünü gösterir.
İzlerken hiç sıkılmadığım, aksiyon nabzının sürekli üste çıktığı ve gerilimin de mevcut olduğu bu animeye Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz.

 [Resim: MV5BNTgxNDI1NzgyNl5BMl5BanBnXkFtZTgwMTgz...@._V1_.jpg]   

admin ve 3 diğer kişi beğendi
#2
Distopik gelecek filmleri her zaman ilgimi çekmiştir. Bunlardan en sevdiğim dizi olarak The 100 tabiki.

Fragmanı izledim ve güzel gözüküyor, fırsat bulabilirsem izlemeyi düşünüyorum Gülümseme
gogolunpaltosu beğendi
#3
Anime seven birisi değilim normalde ama anlatımınız hoşuma gitti bir de fragram ilgimi çekti izleme listeme ekledim  Gülümseme
admin ve 1 diğer kişi beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor