Sponsor


#1
[Resim: MV5BODFjOGM0ZjktOGIyYi00ZTAxLWE5NzAtYjFi...@._V1_.jpg]

Eski adıyla Gods & Heroes olarak bilinen ve şimdiye kadar duymadığımız bir Antik Yunan Mitini anlatıyor. Hikaye bir anime olarak yaratılmış olsa da bu miti "tarihte kaybolmuş bir hikaye" diyerek seyirciyi hikayenin içine çekmeye çalışıyor. Yunan mitolojisinin dünyasında geçen dizi, Olympus'u ve Dünya'yı Titan'lardan kurtarmaya çalışan Zeus'un yarı tanrı oğlu Heron'un etrafında dönüyor ve diğer mitlerde geçen canavarlar ve varıkları da içinde bulunduruyor.

[Resim: 3799987.jpg]

Mitolojiyle İbrahimi dinler arasındaki benzerlikleri çok iyi görebiliyorsunuz. Titanlar, Tanrılara baş kaldırıyor ve dünyayı ve insanları yok etmek istiyorlar. Aynı, Lucifer ve diğer düşmüş meleklerin Tanrı'ya baş kaldırması gibi. Titanların yanında olmayı seçen insanlar Demon denen iblis gibi yaratıkları dönüşüp inanılmaz güçlere sahip olabiliyor. Aynı düşmüş meleklerle bir olan insanların sonucunda Nefilim denen varlıkların ortaya çıkması gibi.

[Resim: latest?cb=20201102115757]
[Resim: EldMAbnWMAAYOpK.jpg]

Normalde pek anime sevmem ama mitolojiye olan ilgimden bu dizi ilgimi çekti ve hikayedeki olaylar her ne kadar tahmin edilebilir olsa da bence başarılı olduğunu düşündüm. Özellikle yaratıcı çizimleri, Demon ve Titan çizimlerindeki detayları çok beğendim. Tam keyif dizilerinden, kafanızı dinleyip zaman geçirmek için ideal.
Mathilda ve 1 diğer kişi beğendi
#2
Anime izlemeye yeni başlamışken bu konuyu görmek güzel oldu Gülümseme izleme listeme ekliyorum hemen
semiramis beğendi
#3
İzleme listesine eklendi👍🏻
semiramis beğendi
#4
mitolojik yapımları sevemiyorum ama konu güzel duruyor.

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Blood & Water gamzebaytur 1642 3 22.12.2020, Saat: 00:22
Son Cevap: Behiye
Spartacus: Blood and Sand Ploutos 1792 2 09.04.2020, Saat: 13:23
Son Cevap: Ploutos

Sponsor