Sponsor


#1
Londra'da müthiş ün salan Quenn grubunun yükselişinde büyük katkıda bulunan Freddie Mercury'nin hayat hikayesini ele alıyor filmimiz. Queen grubuna ilgim vardı, bu filmden sonra o ilgi, sevgiye dönüştü. Gerek köstümler gerekse konsept beni o zamana götürdü. Freddy Mercury’nin yıldız olana kadar anlattığı bu filmde bazı önemli detaylar gerçekten uzaklaştırılmış.

Örneğin, AİDS oluşunu Freddy ölümünden 1 gün önce açıklıyormuş, filmde ise Live Aid’den önce grubuna söylüyor.

Neyse ki filme o kadar –en azından benim için- ilgisizleştirmedi bu detay.

Mr. Robot'tan tanıdığımız Rami Melek başrolde. Ayrıca Game of Thrones'tan bildiğimiz Petyr Baelish(Aidan Gillen)'de filmde.

IMDb puanı 8 olan filmimiz 2 saat 13 dakika bir uzunluğa sahip. Eğer grup ile daha önce tanışmışsanız filmin olayları akıcı bir şekilde ilerlerken bir yandan çıkardıkları albüm ve içerisindeki şarkılar ile çabucak geçecek - özellikle Live Aid sahnesi- iki saat sizi çok da şaşırtmayacak.


Dizikolik Kızçe beğendi
#2
Hep listemde olup çeşitli sebeplerden ötürü bir türlü başlayamadığım film.
#3
İyi ki sinemada izledim dediğim filmlerden, sondaki sahnede kendimi gerçekten konserde hissetmiştim, enfesti.
#4
Merak ettiğim ama bir türlü izleyemediğim film. Onlarca izleyecek film olmasına rağmen gider yine netten ilk tıkta bulduğum izliyorum Kahkaha
#5
Bohemian Rhapsody, Queen grubuna, müziklerine, klişelere meydan okuyan ve kuralları yıkarak dünyanın en sevilen sanatçılarından biri haline gelen ikonik solistlerine bir saygı duruşu niteliği taşıyor. Film, simgeleşmiş şarkıları ve devrimci sesiyle grubun meteorik yükselişine, Mercury'nin yaşam tarzının kontrolden çıkması ile çıkan iç çatışmaya ve yaşamını tehdit eden hastalığına rağmen Mercury'nin rock müzik tarihinin en büyük performanslarından birinde gruba liderlik ettiği Live Aid konserinin arifesinde muzaffer birleşme sürecine yayılıyor. Bu süreçte de, her zaman bir aile gibi olan ve günümüzde dışlanmışlara, hayalperestlere ve müzikseverlere ilham vermeye devam eden bir grubun mirasını süslüyor.
ayseabaci beğendi
#6
Mi kem mel
Queen i tanısanız da tanımazsanızda büyük bi keyfle izleyeceğinize inandığım,Rami Malek in oyunculuğunu zirveye taşıyan bi yapım.Freddie Mercury nin çalkantılı hayatı ve ortaya çıkan olağanüstü şarkıları..onlara ait olduğunu bilmeseniz de mutlaka dinlediğiniz(we are the champions,we will rock you) muhtemelen de en azından mırıldanarak eşlik ettiğinizi düşündüğüm yapıtların ortaya çıkışı.. İzleyin arkadaşlar noluuuurr izleyin
Mahide beğendi
#7
EFSANEEEEEE.
Queen'i severdim ama böyle deli bir hayran değildim. Ama bu filmden sonra gercekten hastası oldum.cok güzel anlatılmış her şey. Rami Malek kesinlikle bu rol için harika.
Eğer vaktiniz varsa hemen gidin izleyin hem müzikal şölen hem de hayatın gerçeklerinin Harmanlandigi çok güzel bir film.
Mahide ve 1 diğer kişi beğendi
#8
Rami abimiz Oscarı sonuna kadar haketmiş.

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor