Sponsor


#1
İngilizce olarak daha çok duyacağımız 'Erased' adlı animenin yapımı A-1 Pictures Şirketi tarafından 2016'da anime olarak yayınlanmıştır. Tek sezonu 13 bölümden oluşan bu eserin mangakası Kei Sanbe'dir. IMDb puanı 8,5 olup MyAnimeList'den ise 8,4 puan almıştır. 

 Satoru Fujinuma manga yazarıdır. Çekingen bir mizaca sahip Fujinama'nın özel bir yeteneği vardır: Zamanı geriye alabilmek.
Bir gün ölen bir kurbanı kurtarmak üzere geçmişe gider. Fakat aksilik üzerine Kayo Hinazuki isimli sınıf arkadaşının ansızın kaybolduğu bir zamana, bir ay önceki anına denk gelir: Yani gittiği zaman kendisinin ilkokul öğrencisi olduğu zamandır. Bu durumda bir neden arar ve kendini şartlayarak Hinazuki'nin kaybolması veya öldüğünü düşünerek bu olayı geçmişten arındırmak ister.

 Animemiz, çok güzel bir şekilde kurgulanmış döngüye tabi tutulmuş, bir zaman içerisinde geçmektedir. Bu durumu düzeltmek isteyen Satoru'nun çabaları ve karşısında beliren Kayo adlı kızın tatlılığı arasında akıp geçmekte olan bu anime içinizi ısıtacak bir ilişkiye sahip.
Aynı zamanda Netflix üzerinde 'Erased' adı ile canlandırılmış (pek canlandırmaları sevmesem de) bu animeyi de izlemeden geçmeyin.

ayrıca animeseverler için bu animenin farklı kategorileri: gizem, psikolojik gerilim, doğaüstü güçler

Opening:


melisandre ve 4 diğer kişi beğendi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Sponsor