Sponsor


#1
[Resim: breaking_bad_wallpaper.jpg]


Şu an Netflix'de mevcut olduğu için bu kategoriye uygun gördüğüm, 'dizilerin zirvesi' olarak nitelendirmekten kendimi geri görmeyeceğim harika yapımı, yeni başlayacaklar ya da bu yazıdan sonra başlamak isteyenler için hazırladım.
Breaking Bad 2008 - 2013 yılları arasında hayatımıza girmiş olan 5 sezonluk, 62 bölümden oluşan ve IMDb puanı 9,5 olan eşsiz, kaliteli mi kaliteli bir yapımdır. Birçok ödülü beraberinde getiren bu dizinin final bölümü 'ABD kablolu televizyonlar arasında en çok izlenen bölüm' olarak anılmıştır.


 Walter White (Bryan Cranston), lisede kimya dersi öğretmenidir. Gayet sıradan, hoş bir hayatı vardır. On sekiz yaşına girecek bir çocuğa, Skyler White (Anna Gunn) olarak tanıyacağımız eşe sahip olan Mr. White, hayatını sıradan bir kimse gibi geçindiren öğretmendir. Her şey böyle, gayet sakince giderken Walter White, tetkik sonucu kritik derece akciğer kanseri olduğunu, ömrünün çok az kaldığını öğrenir. Aynı zamanda maddi sıkıntılar içerisinde olduğunu unutmayan Mr. White'ın tek çıkar yolu kısa sürede -ailesinin ve özellikle oğlunun geleceği için- para bulmaktır. Aklına, eski öğrenicisi Jesse Pinkman (Aaron Paul) ile görüşerek uyuşturucu satma fikri gelen Walter White, kısa sürede uyuşturucu dünyasında hatrı sayılır metamfetamin üreticilerinden biri hâline gelir. 

Walter White, öğrendiği kimya bilgisi ile etkileşimlerini harikulade bir titizlikle hazırlarken öğrencisi Jesse'yse ticari kısmıyla ilgilenir bu işin. Böylece tertemiz bir iş çıkarırlar. Aynı zamanda kayınçosu Hank (Dean Norris) narkotik ile ilgilenen polis memuruyken, Walter White'ın köstebek olmasından başka çaresi yoktur. Zira, ne zaman ne yapacakları belli olmayan narkotiğin önüne böyle geçerek kimliğini 'Heisenberg' olarak gizleyebilecektir.

Bu süre zarfında uyuşturucu karteli Gustavo Fring (Giancarlo Esposito) ile tanışacak olan Heisenberg'in işi daha da zorlaşacak, bu zorluk içerisinde arabuluculuk yapan gizli avukat Saul Goodman (Bob Odenkirk) ile işbirliği yapmak zorunda olacaktır.

[Resim: breaking-bad-sitcom1.jpg?w=760]

 Bu dizi için ne kadar yazarsam yazayım, ne kadar konu açarsam açayım hâlâ bütün duygularımı aktaramayacakmışım hissine kapılmıyor değilim.. Sonsuz bir başarıya sahip olabilecek bu filmin drama alanında en başarılı dizi olması, şahsımca bir görüştür. Her bölümünün sakinliğini ve sükunetini olan -onca aksiyona rağmen- koruyan bu diziyi ayakta alkışlarsam abartmış olmam. Bitirdiği sezonu ile birlikte çizdiği yoldan hiç şaşmayan Breaking Bad ile zirve yapan dizi sektörü, böyle başka bozmamış diziler ile bizleri tanıştırabilecekler mi, bilmiyoruz; fakat bildiğimiz bir şey varsa, o da son bölümde bile ''tam yerinde bitti,'' dedirten bir dizi olduğudur.

Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki, çoğu kişilerce 'bazı bölümleri sıkıcı, giderek artan bir sıkıcılık var,' tarzı bir görüşler, yorumlar alırsanız kulak asmayın. Evet, kabul ediyorum, bazı bölümler size de sıkıcı gelebilecektir fakat onlar 'bazı bölümler' olarak kalmalı. Onun haricinde kesinlikle önyargınızı beslememeli. Eğer devam ettiyseniz bunların o kadar da önemli olmadığı, içi boş yargılar olduğuna kanaat getirebileceğinizi farkedeceksinizdir.
Henüz lise dönemlerinin başında başladığım bu dizi beni kimya dersine bağlamıştı. Bakalım, belki de yeni izleyecek olan arkadaşlarımız için de böyle bir geliştirme gösterebilecektir.[Resim: MV5BMjhiMzgxZTctNDc1Ni00OTIxLTlhMTYtZTA3...@._V1_.jpg]    

admin ve 2 diğer kişi beğendi
#2
İlk başladığımda sıkıcı bulduğum ama devam edince iyi ki izlemeyi bırakmamışım dedigim mükemmel dizi
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#3
Ben de ilk bölümü izleyip sıkıcı bulanlardanım. Benlik bir dizi olmadığını düşünüp bırakmıştım ama bu yorumdan sonra tekrar deneyebilirim. Adını nerde duysam çok kaliteli ve efsane olduğu söylenen bir dizi, sanırım öyle olduğunu anlamam için birkaç bölüm sabretmem gerekiyor   Gülümseme
gogolunpaltosu ve 1 diğer kişi beğendi
#4
Malesef bende ilk sezonda bırakanlardanım. Kaçıncı bölümde kaldığımıda hatırlamıyorum. Müsait bi zamanda tekrar başlamak istiyorum bende Gülümseme
gogolunpaltosu beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor