Sponsor


#1
[Resim: images?q=tbn:ANd9GcSmCg8Pi95oFkB1axpC1xp...DfJLQu5U3u]
Dizi New York Polisi'nin Broklynn'deki 99. Bölge Karakolu'na yeni atanan polis şefinin ve dedektiflerinin olaylarını anlatıyor. 2013 yılında yayınlanmaya başlayan dizi günümüzde de devam etmektedir. Hatta NBC tarafından 7. sezon çıkmadan 8. sezonun onayını almıştır. Biraz da karakterleri inceleyelim;
Jake Peralta, genelde çocukça davranan, ekipteki herkese sataşan ve en iyi dedektiflerden biridir. Amy Santiago ile sürekli atışmaları vardır ve Dedektif Boyle ile çok iyi anlaşır.  Jake yapısından dolayı kaptan Holt ile sık sık sorunlar yaşar.
Amy Santiago, Jake ile sürekli bir atışma ve yarış içinde, aşırı düzenli ve fazla duygusal biridir.  Jake ile en iyi dedektif olma konusunda yarışır. Kaptan Holt'u akıl hocası olarak benimser ve her davranışında Holt'tan onay almak ister.
Raymond Holt, nam-ı diğer kaptan Holt. Sert mizaçlı, kuralcı, soğuk ve robotik bir karakterdir. Holt'un duyguları genelde anlaşılmaz. Jake Peralta ile sürekli ters düşerler.
Charles Boyle, sakar, dürüst ve yemeklere aşık biridir. Ah, bir de Jake Peralta'nın en iyi arkadaşıdır, onun için yapmayacağı şey yoktur.
Rosa Diaz, sert ve zeki biridir. Jake Peralta ile polislik akademisinde tanışmıştır. Öfke kontrolü konusunda azıcık(!) sıkıntı çekmektedir.
Çavuş Terry, görünümüne zıt olarak eğlenceli biridir ve yoğurdu çok sever.  Terry ailesine büyük önem verir özellikle de kızlarına. Spora ve vücut geliştirmeye düşkün olan Terry bazen 99'da bile vücut çalışır. 
Gina Linetti, 99'nın divası diyebiliriz sanırım.  Gina Holt'un asistanıdır. Genelde çevresine karşı umursamaz görünse de yaptığı gözlemlerle oldukça zeki olduğu görünür. Jake Peralta ile liseden arkadaştır. 
Scully ve Hitchcook, Bu ikiliyi birbirinden ayırmanız mümkün değildir. NYPD'ye gençliklerini vermiş ve şimdi ki işleri sadece oturup masa işi yapmak ve yemek yemek olan bu ikili birbirine sıkı bir bağla bağlıdır. 

Tüm karakterlerin birbirine olan bağlılıklarının sizlere bir aile ortamı sunacağından emin olabilirsiniz. Son olarak dizinin bölümleri 20 - 21 dakika arasındadır. Şimdiden izleyeceklere iyi seyirler dilerim.  Gülümseme 

Not: Netflix'de dizinin ilk 5 Sezonu vardır. Oradan izleyip de dizi bitti sanmayın. Gülümseme


ayseabaci ve 1 diğer kişi beğendi
#2
Çok tatlı bı dizi yer yer kahkaha attığım da oluyor izlemeyen varsa tavsiye ediyorum siddetle
Melspandg beğendi
#3
Eglenceli bir dizi. Tavsiye ederim.
Melspandg beğendi
#4
Dizide en sevdiğim ve ve bariz farklı espri anlayışıyla ve kişiliğiyle renk katan karakter Gina Linetti gidince soğudum ya. Eski tadıyla izleyemiyorum.
Melspandg beğendi
#5
EFSANE BİR DİZİ. İyi ki bulmuşum ve iyi ki izlemişim. Dizinin her ayrıntısı çok özel çok güzel. Şuan 7. sezon bitti ve 8. sezon çekimlerine başlanmış. Aslında daha da önce başlarmış ama dünyada başlayan BLM hareketi nedeniyle dizide ona da dokunmak için bütün senaryoyu tekrar yazmışlar. Bu bile ne kadar özel olduğunu gösteriyor.
Eğer hala izlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz
Melspandg beğendi
#6
Güzel bir dizi. Tavsiye ederim.
Melspandg beğendi
#7
bu ara son sezonda olmanın hüznünü taşıyorum
Melspandg beğendi
#8
Eğlenceli bi dizi polisiye komedi sevenlere tavsiye ederim
#9
Yeni sezonunu hasretle beklediğim dizi. Daha önce de dediğim gibi nadir beğendiğim sitcomlardandır. Pandemide izleniğ keyfi yerine getirmek için de birebirdir. İzlemeyen çok şey kaybeder hani Kahkaha

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor