Sponsor


#1
[Resim: 167-160520105842.jpeg]

 93 yapımı 'Carlito's Way' Brian De Palma'nın yönetmenliğini üstlendiği 2 saat 24 dakikalık filmdir. IMDb üzerinde 7,9 puanına sahip filmde Al Pacino, Sean Penn, Penelope Ann Miller gibi yetenekli oyuncular yer almakta.

 Carlito Brigante (Al Pacino) sokaklarda ün salmış uyuşturucu ticareti yapanların patronudur. İşini aksatmasına neden olacak hapis cezası nedeniyle 5 yıl yatar. Çıktığında kendini değiştireceğine ve bir daha bu işi yapmayacağına karar veren Carlito, aynı zamanda en yakın arkadaşı olan avukatı David Kleinfeld'a (Sean Penn) kendini borçlu hisseder. Bunun sonucunda arkadaşına yardım etmek için her şeyi göze alır.

Carlito'nun hapse girmeden önce hoşlandığı bir kadın vardır: Gail (Penelope Ann Miller). Bu kadını tekrar gören Carlito, ilişkilerine devam etmek ister ve Gail'e değiştiğini, bir daha kendisini yarı yolda bırakmayacağını söyler. Tekrar bir araya gelen çift, Carlito'nun hayalleri ile yeniden zenginlik kazanır. Carlito'nun bir planı vardır ve bu planda Gail ile birlikte kaçmak için parayı denkleştirmesi gerekmektedir. Bu süre zarfında büyük işlerde parmağı olan Kleinfeld'ın peşini mafya lideri rahat bırakmamış, zorlu durumlara sokmuştur iki yakın arkadaşı. Nihayetinde planı için her şeyini feda eden Carlito'nun biricik sevgilisini düşünmesinden başka bir çıkarı yoktur. Gelgelelim işler hiç yolunda gitmez ve gitgide artan tehlike Carlito'nun kapısında biter.

[Resim: 167-160520110001.jpeg]


Süregelen hikâyesine tanıklık ettiğimiz Carlito'nun hayatı çok enfes bir çizgiyle kesiliyor. Yani, bir anda bütün işlerini yarıda kesip hayatına odaklanmak istiyor. Bu duruma alışmak isterken izliyoruz karakteri. Hayatına birçok değişikliği sunarken beraberinde getirdiği sorumluluk ile, eski Carlito'ya çok şey fısıldıyor. Bu iç sesini bastırmak zorunda kalan Carlito aslında bastırmaması gerektiğini sonradan anlıyor. 

Oyunculukların güzel olması ve senaryonun güzel yansıtılmasıyla işlenişi mükemmel kılan filmin içine çok çabuk giriyoruz. Halihazırda duruşma sahnesiyle ne kadar çok istekli olduğunu gördüğümüz karakterin dünyasında yeni bir şeyleri başlatmak için eski birtakım olayları silmek gerekir, bunu görüyoruz. Özellikle bazı sahnelerin tadı damağınızda bıraktığını hissedeceksiniz. Sean Penn'in enterasan avukat imajı da filme farklı bir detay katıyor.


[Resim: 167-160520110152.jpeg]  

Medet.63 ve 3 diğer kişi beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Gilbert 'in Hayalleri (1993) süm 1102 0 17.05.2020, Saat: 04:16
Son Cevap: süm
Naked (1993) gogolunpaltosu 2625 0 13.04.2020, Saat: 16:33
Son Cevap: gogolunpaltosu

Sponsor