Sponsor


#1
[Resim: CE_CaroleTuesday-1.jpg]

Netflix'in produksüyonu üstlendiği 10 Nisan 2019 tarihinde yayınlanan Carole and Tuesday, uzak gelecekte geçen, müzikal temalı anime serisidir. 24 bölümlük 2 sezonu ile Netflix'de mevcut olan animenin IMDb puanı 7,9 iken MyAnimeList puanı 8'dir.

 Uzak gelecekte insanoğlu Mars'a yerleşmiş ve bütün yaşamını orada geçirecek kadar uzun bir yıl geçirmiştir. YZ diye kısaltılan Yapay Zeka'nın aşırı rağbet gördüğü bu gelecekte her şey YZ'nin elindedir ve artık hayatın bir parçası hâline gelmiştir.
Sürekli yapaylaşan bu yaşam yerinde insanoğlu müzik üretmeyi bırakmış, bu işi dahi robotlar aracılığıyla halletmiştir. Carole ve Tuesday adlı iki genç kız ise birbirinden habersizce yaşadıkları bu yerde günleri geçiren, müziğe karşılı ilgili biri piyano çalabilen öteki gitarı iyi tutabilen kimselerdir. Bir vakit piyano ile çalışan Carole'u gören, evinden kaçmak için bu şehre gelmiş Tuesday, sırtında taşıdığı gitarıyla bu kız ile tanışır. Beraber müzik yapmaya karar veren bu ikili, düzenlenen şarkı yarışmasına katılarak YZ'den farklı şarkılar üretmeye ve insanların her zaman aradığı gerçek sanata ulaşmaya çalışırlar.

[Resim: MV5BMDZiMzAzMTMtMjFjNC00ZWRjLTlkNmItNDE3...@._V1_.jpg]

Çizimleri oldukça hoş duran animenin, müzikal temasından ötürü müzikleri harikulade. Özellikle "Loneliest Girl" adlı parçayı anime içerisinde çalan bu iki kızın söylemiyle çok dinlemiş, çokça beğenmiştim. 
Tuesday'in büyüdüğü ve yaşadığı ailesinin varlıklı oluşundan ötürü kendisinden sanata dair pek bir beklenti içerisinde olmayan annesinin de etkiliği olduğu baskı, buradan kaçmasına ve yeni şehirde yaşama isteğine itmiştir genç gitaristi.

Buraya, animede geçen 'Loneliest Girl' adlı parçayı bırakmak istiyorum:Bu iki gencin birbirlerini tanıma, müziklerini yapma ve herkes tarafından bilinen yarışmaya katılmasını izliyoruz anime boyunca. Sürekli bir tanınma ve ünlü olma hayalleri kuran ikili, bir vakit sahnede gizlice şarkı söylerlerken kamerayla çekilmesi sonucu internet ortamında çok tıklanan videodakiler hâline gelirler. Katıldıkları yarışmada referans olarak kullanabilecekleri bu video klip sayesinde oldukça ciddi parçalar çıkarabileceklerdir.

Teması, işlenişi ile Netflix'in şaşırtacak derecede iyi ele aldığı bu anime, sakin ve aynı zamanda çoşkulu şarkılarla devam ederken adeta büyüsüne kapılıyoruz ortamın, müziğin ve karakterlerin...

[Resim: MV5BNTIzNzIyNDQtOGY3OC00NTFiLTk1ZTgtMWFm...00_AL_.jpg]   

H@cker ve 4 diğer kişi beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Vinland Saga (2019) gogolunpaltosu 1159 0 18.02.2020, Saat: 23:55
Son Cevap: gogolunpaltosu

Sponsor