#1
Bram Stoker'ın eserinden hallice olan bu animeyi bahsetmek isterdim. İncelemesini spoilersiz yaptığım animeye geçelim.

Eğer Netflix'in Dracula'sını beğendiyseniz size iyi bir haberim var ki -her ne kadar 'ben hiç anime izlemem,' deseniz de- içeriği vampir vari bu animeye bir göz atın. Ayıca ingilizce dublajlandırılmış bir halde Netflix'de mevcut.


Konu, Dracula Tepeş bir vampirdir ve filozof, bilime aşık bir kişiliği vardır. Lisa adında bir bilim kadını ile tanışır. Tepeş'in bu kadın ile olan ilişkisiyle insanlara olan güveni yeniden filizlenir.
Alıntı:"Yoksa sende mi sarımsakla geldin," diyerek Bram Stoker'a atıfta bulunan eserde soruyu Tepeş, Lisa'ya yöneltir.
Fakat Lisa'nın ve kocasının bulunduğu bölgede bilime inanmayan papaz ve bunların üyelerinden oluşan hristiyan tarikatı vardır. Haliyle kilise bunları aforoz eder.Başpsikoposun ipini tuttuğu bu tarikatın kararıyla, Tepeş'i ve Lisa'yı idama mahkum çarptırırlar. Fakat Tepeş, o sırada, bu karardan haberi olmamasından ötürü bir başına idam edilen Lisa'yı sonradan öğrenince sinir krizi geçirir. İnsanlara olan güvenci yeniden yerle bir olan Dracula'nın yegane arzusu bu insanları kazığa geçirtmek olur. 

Tepeş, Eflak'a düzenli olarak geceleri saldırı yapmaya başlar. Gerçek amacı canavar kovalamak olan, soyunun son örneği Trevor Belmont ise bu şehri kurtarmak için Tepeş'le yüzleşir fakat ondan evvel ''Uyuyan Asker''i uyandırması gerekmektedir.


Anime genel anlamda akıcı, sürükleyici bir özelliğe sahip. Şu an 2 sezon mevcut olan animenin ilk sezon 4, ikinci sezonu 8 bölümden oluşmakta ve çizimleri harikuladedir. Gizem, gerilim ve biraz da tarihe meraklıysanız bu animenin yirmi dakikası size beş dakikaymış gibi gelecektir.

Pişmanlık Çiçeği ve 1 diğer kişi beğendi
#2
Animelere karşı bir ön yargim vardı ancak bunu death note ile aşmıştım. Bu anime ile de izlemeye devam etmek istiyorum ☺️
#3
Yeni sezonu sabırsızlıkla bekliyorum. Favorilerimden😻

Yorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.