Sponsor


#1
[Resim: %C3%87emberimde_G%C3%BCl_Oya_afi%C5%9Fi.jpg]
Çemberimde Gül Oya, Çağan Irmak tarafından yönetilmiş tarihsel televizyon dizisi. 12 Eylül 1980 öncesi Türkiye'sindeki yaşamdan kesitleri sunan dizi, ilk gösterimini 3 Eylül 2004'te Kanal D'de yaptı. Yönetmen Çağan Irmak bir söyleminde, dizi için "Bu dizinin tutması mucize" demiştir.

Konu
Yurdanur Eroğlu'un gençlik hikâyesi 1970'lerdeki üniversite öğrenci olaylarıyla başlar. Sağ ve sol fraksiyonlara uzak bir arkadaş çevresinden gelen Yurdanur, olaylar sırasında bir kaza kurşunuyla en yakın arkadaşını kaybeder. Çıkan büyük kargaşada uzanan tek yardım eli Mehmet Eroğlu'nundur. Mehmet örgüt üyesi solcu bir gençtir ve bu genç adam hikâyenin ilerleyen bölümlerinde Yurdanur'un eşi ve Feriha'nın babası olacaktır. Bu iki genç dönemin siyasi olayları fonunda karşı konulmaz bir aşkla birbirlerine aşık olurlar. Ancak, Yurdanur'un siyasal yelpazenin sağında olan babası Dinçer Bey ve annesi Sema karşılarına çıkan bir engel olacaktır.
[Resim: MV5BMmZiMzdmMjMtMWYzZi00N2FiLThkNzgtYWMx...@._V1_.jpg]
Mehmet, kendi hallerinde geçimlerini küçük bir kumaşçı dükkânıyla sağlayan ailesiyle kavga etmiş, bir oda arkadaşıyla, konağının tüm odalarını kiraya veren Madam Niki'nin konağında yaşamaktadır. Bu konak, her bir odasında barındırdığı rengarenk tipleriyle izleyenlere apayrı hikâyeler sunacak olan dizinin ana mekanıdır. İlerleyen bölümlerde Mehmet ve Yurdanur'ın da yuvası olacak olan bu mekanda üç aile daha yaşamaktadır. Birinci aile, kızı ve damadı Almanya'da işçi olan, hafif tatlı kaçık Suna Hanım, küçük torunu Ercan ve İstiklal Savaşı Gazisi Gazi Dede'den oluşan Egeli ailedir. Gazi Dede, eve gelen yabancıların Rum ajanı olduğunu düşünen, Atatürk'ün öldüğüne inanmayan konağın doğal komiğidir.
[Resim: 1441747512.jpg]
İkinci aile Urfa'dan göçmüş Sultan, 17 yaşlarındaki güzel kızı Zarife ve fabrikada ustabaşı olarak çalışan maço ve sevimsiz baba İbrahim'dir. Üçüncü aileyse, pavyonda ses sanatçısı olan Canan Cansev ve dostu Selo'dur. Bu takma adlı genç kadın, aslında temiz ve saf bir kasaba kızıdır. Konağın sahibi Madam Niki arada kira almaya uğrayıp, evdeki cümbüşe dedikodularıyla renk katan renkli bir azınlıktır.

[Resim: LO8g9D_At-Rsz2w_AE1niqeteeYDFbTvL09U9m1h...jYxJqJtcRw]

Oyuncular ve karakterler
Selda Alkor Yurdanur Eroğlu Mehmet'in eşi, Feriha'nın annesi ve Dinçer ile Sema'nın tek çocuğu. Dizi soylu bir babanın kızı olan Yurdanur'un üniversite hayatına başladıktan sonra bir öğrenci protestosunda Mehmet ile tanışması sonucu başlar. Yurdanur babasının itirazlarına rağmen Mehmet ile evlenir ve ailesini terk ederek yeni bir hayat kurar.
Özge Özberk Yurdanur'un Gençliği
Mehmet Ali Nuroğlu Mehmet'in Gençliği Yurdanur'un eşi, Hatice ile Nazif'in tek oğlu.
Tuba Büyüküstün Zarife'nin Gençliği İbrahim ile Sultan'ın kızları.
Melisa Sözen Feriha Eroğlu Yurdanur'un, Mehmet'den olan çocuğu.
Işık Aras Hatice Eroğlu Nazif'in eşi, Mehmet'in annesi.
Levent Yılmaz Nazif Eroğlu Hatice'nin eşi, Mehmet'in babası.
Işıl Yücesoy Sema Bayraktar Dinçer'in eşi, Yurdanur'ın annesi.
Kenan Bal Dinçer Bayraktar Sema'nın eşi, Yurdanur'un babası.
Şerif Sezer Sultan İbrahim'in eşi, Zarife'nin annesi.
Mahmut Gökgöz İbrahim Sultan'ın eşi ve Zarife'nin babası.
Suzan Aksoy Suna Ercan'ın babaannesi.
Ali Kıyak Gazi Dede Suna'nın babası. İsmi Halim'dir.
Fırat Berk Konya Ercan'ın Gençliği Suna'nın torunu.
Füsun Erbulak Madam Niki Konağın sahibi Rum asıllı kadın.
Goncagül Sunar Canan Cansev, Emine Ulutas Konakta yaşayan şarkıcı kadın.
Ümit Çırak Selo Canan'ın birlikte olduğu adam.
Eylül Deniz Çolak Nihal Yurdanur'un kız arkadaşı.
Serhat Nalbantoğlu Sinan Feriha'nın çalıştığı derginin genel yayın yönetmeni.
Kartal Balaban Hasan Feriha'nın arkadaşı.
Bülent Alkış Salih Mehmet'in solcu arkadaşı
Serdar Yeğin Ümit Zarife'nin aşık olduğu genç.
Merih Ermakastar Ercan
Nihal Menzil Fikriye Sema ile Dinçer'in oturduğu konakta bir temizlik çalışanı.
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Sponsor