Sponsor


#1
Tarih: 26 Nisan 1986
Saat 01.23 AM
Yer: Çernobil (Sovyetler’e bağlı Ukrayna)
Can Kaybı: 31(!)

Çernobil’de meydana gelen nükleer kazada büyük bir radyasyon kirliliği açığa çıkmış, erimemesi gerek kimyasal maddenin çekirdeği eriyerek bulunduğu kıtaya halen izleri bulunan kimyasal hastalık bulaştırmıştır. Nedeni tamamen açıklanamasa da ölen kişi sayısının ülkenin umursamazlığının göstergesi olarak nitelendirmek pek de absürt kaçmaz. Zira bunun sorumlusu sadece bir kişi değil aynı zamanda umarsız devlet sistemidir.
2019 HBO yapımı dizimiz bu gerçeklikleri göz önünde bulundurarak tamamen gerçekliğe bozmadan tabi kalmış ve olayı anbean yaşatarak sinema perdesine harikulade bir şekilde uyarlamıştır.
2019’da çekilen, bir sezondan oluşan dizimiz beş bölüm ve her bölümü maksimum bir saat. IMDb puanı 9,4 ile dizi tarihinin en yüksek oranını ‘’Breaking Bad’’ ile paylaşmış bulunmakta.

Senaristimiz dizi sonlarında sürekli olaya yani gerçekçiliğe sadık kaldığını söylemesi ayrıca dizinin izlenebilirliğini hat safhaya taşımış oluyor. Oyuncuların kendilerini rollerine adaması ve çekimler içerisinde o karakterlere bürünerek hataları ya da faydalarını mükemmel bir şekilde çıkmaza götürmesi izleyeni de o psikolojiye götürerek büyük bir izlenebilirlik durumu veriyor.
Çekimlerin ülkeyi baz alındığında güzelce yansıtılmış olması ve arkadan sürekli verilen radyasyon tespit edicinin ötmesi ,bir izleyici olarak beni de, germiş bulunuyor seyirciyi.
Senaristin yalnızca bir kişiyi konudan ayrı yaratıp ‘’halkın sesi’’ olma niteliğine büründürdüğü bir karakter var: Ulana Khomyuk. Buradaki amaç insanların tehlikelerini tek bir ağızdan kusmaları için görevlendirmek üzere devlete ve sisteme çomak sokmaya çalışan bir kadının davranışlarını yakından göstermek. Gerçekten de başarılı olduğunu söylemek yakışık kalır.
Ayrıca radyasyona maruz kalıp vücutları paramparça olan insanları ve bu insanların makyajının olağanüstü olmasında katkıda bulunan ekibe teşekkürlerimi sunmak isterim.


[Resim: MV5BZGQ2YmMxZmEtYjI5OS00NzlkLTlkNTEtYWMy...@._V1_.jpg]      
ebento ve 2 diğer kişi beğendi
#2
Hala izleyemediğim için üzüldüğüm bi dizi ama izleme listemde
#3
(17.02.2020, Saat: 20:00)ebento Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hala izleyemediğim için üzüldüğüm bi dizi ama 
Çıktığı tarihten beridir erteliyordum fakat izledikten sonra bunun bir hata olduğunu farkettim.
Sözün özü bulabildiğin fırsatta izleyiver.
#4
(17.02.2020, Saat: 20:51)gogolunpaltosu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çıktığı tarihten beridir erteliyordum fakat izledikten sonra bunun bir hata olduğunu farkettim.
Sözün özü bulabildiğin fırsatta izleyiver.

Anladım, o zaman listede acil izlenmesi gerekenler sırasına alıyorum teşekkür ederiiim Kahkaha
#5
Çok izlenip beğenilen yapımları sonradan izlemek gibi bir özelliğim var Kahkaha herkes överken çok yüksek beklentiyle başlıyorum. İstediğimi alamayınca da hayal kırıklığı...

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Game of Thrones (2011 - 2019) gogolunpaltosu 1870 8 22.11.2020, Saat: 02:50
Son Cevap: Numan

Sponsor