Sponsor


#1
[Resim: Chuck-TV-Show-GIFs.jpg]

 Chuck dizisi, California’da Buy More isimli bir elektronik marketinde çalışan Chuck Bartowski’nin bir mail almasıyla başlıyor. Mesaj, Chuck’ın Standford Üniversitesi’nden ve okuldan atılmasına sebep olan arkadaşı Bryce Larkin’den geliyor. İçinde Intersect adı verilen CIA ve NSA’e ait bilgiler bulunan bu mesajı Bryce ölmeden önce tek kopyasını Chuck’a gönderiyor. Chuck mesajı açtığı anda Intersect programındaki kodlanmış görüntüler beynine kopyalanıyor ve böylelikle Chuck, devlet için önemli biri haline geliyor.

 Beyninde bütün istihbarat bilgileri bulunan Chuck, bir tür ayaklı bilgisayara dönüşüyor. Bütün bilgiler Chuck’da olduğu öğrenilince Chuck ilk önce CIA ve NSA’in bir numaralı hedefi haline geliyor fakat sonradan bilgilerin Chuck’ın beyninde olduğu anlaşılınca ve beynindeki bilgilere ‘çakarak’ yani ‘flash’ ederek ulaşabildiği öğrenilince devlet tarafından koruma altına alınıyor ve operasyonlar için istihbarat olarak kullanılmaya başlanıyor. 

 Chuck’ı korumaya CIA’dan ve NSA’dan gönderilen ajanların biri zeki ve güzel Sarah Walker, diğeri ise soğuk görünümlü ve sert John Casey. İşte bu üçlünün maceradan maceraya koşmasını izliyoruz bu dizide. Chuck bir yandan Buy More’daki işine ve normal hayatına devam etmeye çalışırken bir yandan da gizli görevlere yardımcı oluyor. Chuck’ın birbirinden komik şekillere girmesini, aşık olmasını, aksiyon dolu sahnelerini ve gün geçtikçe kendini toparlamasını izliyoruz. Her ne kadar kendisini tehlikeye soksa da 5 yıldır Buy More’da çalışıp hayatını düzene oturtamamış biri olan Chuck’a bu Intersect, aslında ilaç gibi geliyor diyebiliriz. 

 Bu diziyi izlerken hem heyecan yaşıyorsunuz, hem duygulanıyorsunuz, hem de kahkahaya boğuluyorsunuz. Birbirinden renkli sahnelerle hiç sıkmıyor ve daha ilk bölümden sizi kendisine bağlıyor. Karakterler çok sıcak ve sempatik.  

 Bu diziyi bana bir arkadaşım önermişti fakat önerirken ‘eğer bu diziyi izlersen sakın son sezonu izleme, çok kötü’ demişti. Sanırım bu diziye başlama nedenlerimden biri de bu, meraklı biriyim👼🏼 Son sezona kadar, yani 5. sezona kadar izledim ve hiç de arkadaşıma katılmadım, katılmıyorum da. Birkaç yerde daha son sezonun ve finalin beğenilmediğini okudum. Bana göre son sezon kötü değildi, hatta onların istediği şekilde bitseydi çok klasik ve sıradan olacaktı. Dramatik bir finalle diziyi bayatlıktan kurtardıklarını düşünüyorum. Yayınlandığı dönemde çok ses getirmiş olan bu diziyi ben her şeyiyle çok sevdim diyebilirim. 

 Oldukça eğlenceli ve aksiyon dolu bir dizi. Sizi sıkmayan, hareketli ve güldüren bir dizi istiyorsanız bir bakın derim.


admin ve 2 diğer kişi beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor