Sponsor


#1
Ali Atay’ın yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı komedi filmi. Kısa bir süre önce Netflix de yayınlandığında izledim. 
Konusu bir seri katilin süslediği cesetlerle ilgili olan cinayet davasını çözüme kavuşturmaya çalışan cinayet bürosu ekibinin başından geçenler. Bu ekip oldukça eğlenceliydi. Karakterlerin her biri ayrı ayrı komik.
Filmde en az beş dakika güldüğüm bir kaç sahne var. Oyuncu kadrosunu da oldukça güçlü bulduğum için merak etmiştim. Güldürüp eğlendirmesi bir yana filmin sonunda farkında olmadığımız şeylerle ilgili de bir farkındalık yaratılmış. Onca dakika güldüm ama sonunda duygulanmadım da değil. 
Yaşadığımız sıkıntılı süreçte biraz gülüp eğlenmek isteyen ve filmi merak edenler için fragmanı şöyle bırakıyorum. İzleyecek olanlara keyifli seyirler, izleyin gelin birlikte gülelim☺️

Cemreez ve 4 diğer kişi beğendi
#2
Bende netflixde izledim ve yayınlandığını gördüğümde çok mutlu oldum Kahkaha

Ölümlü dünya zaten aşırı güzeldi bu filmde tabiki aşırı güzel olmuş. Çoğu sahnenin kesitlerini daha önce izlemiş olmama rağmen yinede çok komikti.

Bu arada filmim işlediği konu aslında çok güzel. Arkasındaki hikaye bir drama resmen
#3
Ölümlü dünya, limonata, Leyla mecnun izlemiş çok beğenmiş olmama rağmen büyük umutlarla izlediğim film hayal kırıklığına uğrattı beni. Ali Atay'ın tarzını çok severim ama hiç güldürmedi de eğlendirmedi de, zoraki izleyip bitirdim.

Son 10 dk verdiği mesaj evet çok güzeldi ama öncesi...
admin beğendi
#4
(04.05.2020, Saat: 20:11)peace Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende netflixde izledim ve yayınlandığını gördüğümde çok mutlu oldum Kahkaha

Ölümlü dünya zaten aşırı güzeldi bu filmde tabiki aşırı güzel olmuş. Çoğu sahnenin kesitlerini daha önce izlemiş olmama rağmen yinede çok komikti.

Bu arada filmim işlediği konu aslında çok güzel. Arkasındaki hikaye bir drama resmen
Kesinlikle böyle bi son beklemiyordum etkileyici bi bitiş oldu

(05.05.2020, Saat: 00:09)süm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ölümlü dünya, limonata, Leyla mecnun izlemiş çok beğenmiş olmama rağmen büyük umutlarla izlediğim film hayal kırıklığına uğrattı beni. Ali Atay'ın tarzını çok severim ama hiç güldürmedi de eğlendirmedi de, zoraki izleyip bitirdim.

Son 10 dk verdiği mesaj evet çok güzeldi ama öncesi...
Böyle bir iki sahne vardı can alıcı oralarda belki biraz tebessüm etmiş olabilir misiniz🤣
peace beğendi
#5
Ali Atay'in tarzı absürtluk. Bu film de bize tıpkı Limonata, ölümlü dünya gibi filmlerde olduğu gibi absürtlugu hissettiriyor. Açıkçası ben filmi çok beğendim. Evet bazı sahneler abartiydi, aile içinde izlenmemeli gereken bazı sahneler de vardı 🤭
Binnur Kaya ve Feyyaz Yiğit'in arasındaki tuhaf elektrik film boyunca sizi güldüren şey aslında. Binnur Kaya fan club uyesi olduğum için bu filmde de asiriii beğendim kendisini.
Filmin tabi bir de ders çıkarılacak kısmı var. Spoiler olmasın diye yazmıyorum ama bence hikaye ona bağlanarak çok güzel toparlanmis.
Kadrosu asiri sağlam ve size kaliteli bir film izleyeceğiniz hissini daha en başında veriyor.
Ben filmi çok beğendim. Eğer bu tarz komediyi sevmiyorsanız sıkıcı ya da gereksiz bulabilirsiniz.
Eğer bunu izlemeden önce Ali Atay'ın diğer filmlerine bakayım derseniz önce Limonata,sonra Ölümlü dünya en son bu filmi izleyin. Tarzını anlayacaksınız
gzdbuse ve 1 diğer kişi beğendi
#6
@ayseabaci Ölümlü Dünya kadar çok eğlenmedim açıkçası izlerken ama bu kötü olduğu anlamına gelmez tabiki. Ali Atay'ın farklı bi düşünce yapısı var ve onu diğer yönetmenlerden ayıran şey bu. Çok detaycı ve mükemmelliyetçi biri olduğu bariz zaten. Bunun yanı sıra küçük süprizler bırakıyor filmlerinde. Hani ilk izlediğinizde anlamayıp sonra anlayacağınız türden. Komedi diye izliyosunuz ama size verdiği mesaj öyle ağır ki, büyülüyor resmen.

Aile ile izleme kısmındaysa şu ana kadar yaptığı en argo konuşma içeren filmdi sanırım. Kendim sinemada izleyemedim ama sinemada izleyen arkadaşlardan şöyle şeyler duydum. "Aile olarak gelenler bile meşhur *** beni sahnesinde yerlere yatarak güldüler"

O sahneyi filmi izlemeden önce onlarca kez izlediğim için filmi izlerken aşırı gülemedim ama Cengiz Bozkurt'un o sahneyle ilgili şöyle bir yorumu var. "O sahneyi çekmemiz çok zor oldu. Her zaman birisi güldü ve tekrar tekrar çekmeye devam ettik."
ayseabaci beğendi
#7
(05.05.2020, Saat: 09:02)gzdbuse Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kesinlikle böyle bi son beklemiyordum etkileyici bi bitiş oldu

Böyle bir iki sahne vardı can alıcı oralarda belki biraz tebessüm etmiş olabilir misiniz🤣
@gzdbuse üzülerek söylüyorum ki dudağım bile kıpırdamadı  😅 fragmanlarına filmden daha çok gülmüştüm..
admin beğendi
#8
ÇOK GÜZEL DURUYOR BAKALM İZLİYCM Gülümseme
gzdbuse beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor