Sponsor


#1
7’den 70’e herkesin bilimle ilgilenmesine sebep olacak bir dizi olan Cosmos: Bir Uzay Serüveni belgesel dizisi aslında 90’larda Carl Sagan’ın sunduğu Cosmos: A Personal Voyage belgesel dizisinin devamı niteliğinde.

   

Belgesel dizinin konusu ise bilimin gelişimi ve bu gelişimin tarihsel süreciyle birlikte gülük hayatımızı nasıl etkilediği. Bazı bölümler bir bilim insanın hayatı ve buluşları üzerinden bazı bölümler ise bir hikaye üzerinde gidiyor. Bu işleyiş sırasında ise oldukça akıcı, anlaşılır ve sade bir dil kullanılıyor yani öyle bilim dizisi dedim diye hemen terimlere boğulacağınızı falan sanmayın aksine dizideki her şey o kadar güzel günlük hayatla birbirine bağlanmış ki "keşke lise yıllarımda izleseydim belki fizikten geçerdim" diyorsunuz.

   

Dizinin sunucusu ise astrofizikçi Neil deGrasse Tyson, işinin hakkını çok güzel yerine getiriyor.

Fakat geçen senelerde Neil deGrasse Tyson’a açılan bir davadan dolayı uzunca bir süre dizinin devam edip etmeyeceği belirsizdi ancak bu senenin başlarında içerikte hafif bir değişiklik yaparak dizi National Geographic kanalında tekrar yayınlanmaya başladı.

   

1. sezonda daha çok evren ve uzay konu alınmışken 2. sezonda ise konusu daha çok dünyamız üzerinden gidiyor.

Küçük bir çocuğun bile anlayabileceği kadar güzel anlaşılır olan bu belgesel dizisini izlemenizi mutlaka tavsiye ediyorum.


Cosmos Fragman İzle

ayseabaci ve 5 diğer kişi beğendi
#2
Neil deGrasse Tyson bana dünyanın en zor konusunu anlatsa bile " aa çok kolaymış ya bu" diyeceğimden eminim. Adam küçük bir çocuğun anlacagi gibi anlatıyor ve gerçekten o anlatırken öğreniyorsunuz. ( Ayrıca küçük bir rol olsa bile Brooklyn Nine-Nine'da oynamıştı.3.sezon 9.bolum izlemek isteyenler için.) ( Bı de Buz Devri'nin 5.filminde vardı sanırım. )
Cosmos,severek izlediğim belgesellerden biri. Biraz belirsizlik vardı yayıni için. Geri donmesi çok güzel. Hemen izlemeliyim Gülümseme
Frosker ve 4 diğer kişi beğendi
#3
Gerçekten mükemmel bir belgesel tavsiye ediyorumm
Frosker ve 2 diğer kişi beğendi
#4
"Hocam aydınlanıyorum hocaaaağmm".. Sunumu efsane olan bir seridir kendisi.
admin ve 2 diğer kişi beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor