Sponsor


#1
Konuya öncelikle Dark’ın 3. sezonu hakkında bir haberle başlamak istiyorum.

[Resim: 3c52e88623d91693064c7b39f3e4d68c.jpg]

Dark dizisinde Jonas karakterini canlandıran Louis Hofmann, önceki günlerde Dark’ın final sezonu hakkında yapılan bir röportajda, final sezonunun önceki sezonlara göre çok daha karışık olacağından bahsetti. Ayrıca dizinin nasıl bittiği konusunda gayet memnun olduğunu belirtti. Louis, ‘’Her zaman anlamlı olacak ve hikayeyi doğru aktaracak bir şey bulacaklarını biliyorduk. Bu yüzden dizinin sonu tatmin edici ve ben gerçekten dizinin sonundan memnunum.’’ dedi.

Louis’in bu söyledikleri benim beklentimi daha da arttırdı açıkçası çünkü 3. sezon son sezon ve bazı şeylerin havada kalmasını istemiyorum. Çok geniş ve kapsamlı, konusu karışık olan bir dizi bu yüzden sadece 3 sezonun yeterli geleceğinden emin değilim. Neyse ki bu haber içime su serpti. Keşke diğer sezonlarda da devam etse de böyle kaliteli bir zamanda yolculuk dizisine bu kadar çabuk veda etmesek. Ay daha son sezon gelmemişken dizi bitti diye üzülmeye başladım ben🙄🤦🏼‍♀️


Gelelim teorilere. Ben 1. ve 2. sezonu tekrardan izleyip olayların tekrar üstünden geçtim. İyi ki izlemişim kaçırdığım ve unuttuğum bir sürü detay varmış. Size de yeni sezona kalan şu son günlerde tekrar izlemenizi öneririm. Bitirdikten sonra 3. sezon hakkında araştırmalar yaptım ve bulduğum birkaç videoyu sizinle paylaşmak istiyorum.

Videoların hepsinde ayrı ayrı dikkat çekici güzel ayrıntılardan bahsedilmiş. Saçma olan teoriler var bana göre ama çok kuvvetli olan teoriler de var.

Aslında yukardaki videolarda yeterince teori var ama ben yabancı kaynaklardan bulup çevirdiğim bu teorileri de ekleyeyim.


Mikkel’in Geçmişe Gitmediği Teorisi

Alternatif evrende Jonas hiç doğmadı çünkü Mikkel 1986’ya hiç gitmedi. Bu yüzden diğer evrendeki Martha, Jonas rolünü üstlendi. Claudia, Jonas’a onun olmadığı dünyayı gördüğünü söylemişti, burada diğer evrene seyahat ettiği zamandan bahsediyordu. Bu yüzden diğer evrendeki Martha, Jonas’ı ve onun hakkındakileri biliyordu, Claudia ölmeden önce puzzle’ın bu parçasını hazırlamıştı. Bu konudaki bir diğer teori ise Mikkel hiç geçmişe gitmedi ve Hannah ile hiç tanışmadı, dolayısıyla onunla hiç evlenmedi. Hannah, Ulrich’e takıntılı olmaya devam etti. Ulrich ile ilişkisi başladı ve Katharina bu yüzden evliliklerini bitirdi. Bu nedenle Nielsen ailesinin bulunduğu fotoğrafta Ulrich’in olması gereken kısım yırtıktı.


   


Eve’in Hannah Olduğu Teorisi

Hannah, Eve çünkü Hannah bu hikayede alternatif versiyonu olmayan tek kişi. Hannah ve Eve kelimelerinin tersten okunuşu aynı, ikisi de palindrom kelime, ve Hannah, ismi tersten okunuşa sahip tek karakter. Fragmanda görünmeyen sandalyede konuşan kadın (Eve), bir tür anti-Eve gibi tüm yaratılışları geri alarak Winden'in yok edilmesini isteyen gerçek kötü karakter olarak ortaya çıkacak. Karakter açısından bunun temeli var. Fırtınalı günde Ulrich’le aralarında kıyametle ilgili bir şakalaşma geçmişti. Ulrich’e, Winden’sız bir dünya dilediğini söylemişti. Dahası, Hannah küçüklüğünde babasına sihir yapabildiğini ve eğer bir şeyi yeterince isterse onun gerçekleştiğini söylemişti. Şimdiki zaman çizelgesinden Hannah, tüm erkeklerin bıraktığı karakter, Winden'in tamamen yok edilmesini sağlayan ana düşman olarak en iyi şekilde konumlandırdığı en becerikli, manipülatif ve intikam sahibi bir kadın.

‘’Hannah’’ baştan ve sondan okuyunca aynı. Son, aynı zamanda başlangıcı.Agnes’in Eşinin Bartosz Olduğu Teorisi

Tronte’nin babasının yani Agnes’in eşinin Bartosz olduğuna dair güçlü bir kanıt var. Agnes bir sahnede eşinden bahsederken ‘’inancını kaybetmiş bir adamdı’’ diyor. 2. sezonun ilk bölümündeyse, Bartosz’a çok benzeyen Sic Mundus dövmeli bir adam genç Noah tarafından ‘’sen inancını kaybetmişsin’’ diyip öldürülüyor. Bu teoriyi destekleyen diğer şey ise kahverengi göz rengine sahip sadece Bartosz ve Tronte’nin olması.


   


Alexander Tiedemann’ın Hannah’ın Oğlu Olduğu Teorisi

Genç Boris Niewald/Alexander Tiedemann genç Egon’a çok benziyor. Ayrıca isminin Niewald olması mantıklı, muhtemelen Hannah 1953’e giderken kimliği aldı. Aynı zamanda Boris’in, annesinin soyadını alması evlilik dışı olan bir çocuk olduğu için mantıklı. Egon hala Doris’le evli olduğu için onu tek başına büyütmüş olabilir.

Yaş çelişkisi için de, belki bir şekilde 80’lere yolculuk etmiş olabilir. Evlilik dışı bir ilişkiden olduğu için 80’lerdeki Egon onu oğlu olarak tanımamış olabilir.


   


Silja’nın Hannah ile Bağlantısı Olduğu Teorisi

Silja’nın Hannah’la bağlantısı olduğu ikisinin görünüşlerine göre çok mümkün. Hannah’nın niyetinin ne olduğunu tam olarak bilmiyoruz, muhtemelen bir süre 1950’lerde yaşadı, daha sonrasında geleceğe gitti. Silja onun kızı veya torunu olabilir.


   

Son iki teoriyi kuvvetlendirecek bir fotoğraf bulunuyor. 3. sezondan yayınlanan çekim fotoğraflarında Hannah'nın hamile taytı giydiğini görüyoruz. Yani muhtemelen, yukarıdaki teoriler doğru olmasa bile, Hannah'nın bir çocuğu daha var.

[Resim: dark-3sezon-750x375-c.jpg]

Her şey o kadar karışık ki yeni fragman artık bana sanki başka bir diziymiş gibi geliyor. Tamamen yabancılaştı her şey daha da karışık oldu. Kafamızdaki soru işaretleri gidecekken ortaya koskoca yeni bir evrenle tonlarca soru çıkıyor.

Sadece 8 bölümde hem normal zaman çizgisini hem alternatif evrendeki zaman çizgisini –ve varsa diğer evrendekini, Jonas’ın Adam’a dönüşmesini ve daha sayamadığım birçok şeyi nasıl sığdırdılar çok merak ediyorum. Umarım olayları bağlayabilirler ve kafamızda bizi tonla soruyla bırakmazlar. Umarım Louis’in dediği gibi biz de sondan memnun kalırız. Gerçi sonu nasıl biterse bitsin bence Dark’a bu kadar çabuk veda etmemiz üzücü🙁
admin ve 2 diğer kişi beğendi
#2
harika bir yazı, harika bir inceleme olmuş. ellerine sağlık!
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#3
Ya gerçekten çok başlayasım var ama kafa karıştırıcı olmasından dolayı korkuyorum yani 😂😂
gamzebaytur ve 2 diğer kişi beğendi
#4
Yeni sezona saatler kala dikkatimi çeken bir teoriyi daha paylaşmak istiyorum sizlerle.

İzlerken fark ettiyseniz Jonas 1921’e gittiğinde, Agnes’in küçüklüğüyle aralarında garip bakışmalar olmuştu. İlk başta çok garip gelmişti bana ama hiçbir kaynakta bununla ilgili bir şey bulamayınca önemsizdir belki diye düşündüm. Bugün bulduğum bir yorumda Jonas’ın Agnes ve Noah’ın babası olduğu yazıyor. Eğer bu gerçekse Jonas hem halasına hem de torununun torununa aşık olmuş oluyor. 

   

Bununla ilgili bir diğer şey ise Noah’ın kendisinin genç haline Adam için ‘’Sana neden Noah adını verdi?’’ demesi. Adam, yani Jonas onların babası olabilir.

Bir de bugün araştırma yaparken fark ettiğim bir detay (evet, her şeyi stalkladım) Bartosz olduğunu düşündüğümüz adamı oynayan Roman Knizka, paylaştığı bir gönderide Agnes, Bartosz ve Noah’ın arasında benzerliklerin olup olmadığını sormuş.


   

Yukarıdaki teorilerde Agnes'in eşinin Bartosz olduğu teorisi vardı. Eğer o doğruysa Noah dayısı olmuş oluyor. Onun haricinde aralarında ne gibi akrabalık var bilemiyorum benim kafam daha fazla kaldırmıyor galiba🤯
Medet.63 ve 2 diğer kişi beğendi
#5
dark en sevdiğim dizilerin arasıdna bengi dönüşü yani 33 yıl döngüsünü çok iyi bir şekilde anlatmışlar.
admin beğendi
#6
Gerçekten çok iyi😍

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Lupin 2.Sezon Fragman TheDolpphin 2391 5 11.08.2021, Saat: 00:04
Son Cevap: gokgozemre
The Umbrella Academy 2. Sezon themixtape42 4816 19 08.01.2021, Saat: 00:18
Son Cevap: Emine İlhan
Dark Desire unbalanced 1066 0 17.11.2020, Saat: 23:04
Son Cevap: unbalanced
Dark gibi beyin yakan gizem dolu bir dizi önerirmisiniz ? interrogator 5050 16 04.11.2020, Saat: 19:16
Son Cevap: Dmrg
Atiye 2. Sezon Moviephoenix 2999 13 29.10.2020, Saat: 10:30
Son Cevap: Busetrk
Dark Dizisi Akılda Kalan Sorular ve Cevapları darkestjonas 2200 7 18.10.2020, Saat: 17:31
Son Cevap: aycwan
La Casa De Papel 3. Sezon yorumu Hilal 2258 4 02.06.2020, Saat: 05:12
Son Cevap: Mehmet durmaz
LCDP 4. Sezon Çıktıı Ne düşünüyorsunuz? BirBeyefendiAli 4514 14 02.06.2020, Saat: 03:18
Son Cevap: hebunzrb75
4. Sezon aşırı iyi değil miydi özellikle son iki bölüm Mahide 3453 10 02.06.2020, Saat: 03:13
Son Cevap: hebunzrb75
Sex Education 2. Sezon ile final mi yaptı? Yoksa devam edecek mi? omerozdemirr0 3636 9 20.05.2020, Saat: 12:48
Son Cevap: Sereft11

Sponsor