Sponsor


#1
DİKKAT DİKKAT DİKKAT!!!! SPOILER İÇERİRİ!!! 3. SEZONU BİTİRMEDİYSENİZ OKUMAYIN!!!!

.
.
.
.


1- Regina'nın babası kim?

Bu ayrıntı bazı izleyicilerden kaçmış olsa gerek ki babasının Tronte olduğuna dair yanılgılar sürmekte. 3. sezonun son bölümünün son sahnesindeki yemekte fotoğrafını göstermiş oldukları üzre, Regina'nın babası Helge'nin de babası olan Bernd Doppler.

2- Tronte'nin babası kim?

Ormandaki sahnede Tronte'ye bileziği verirken "Bu eskiden annene aitti." demesi ve daha önce Agnes'in "Kocam eskiden papazdı." dediği Bilinmeyenlerin eskiden papaz olduğunu öğrenmemizle... Martha ve Jonas'ın çocuğu, Bilinmeyen (Unknown). Dark Dizisi

6- Zaman yolculuğu yapan kimsenin vücudu mahvolmazken Adam'ın vücudu neden o hale geliyor?

Tanrı parçacığı ile deney yaparken aldığı bu darbe yüzünden ve belki muhtemel daha fazla darbenin de sonucu olarak. Vücuda yayıla yayıla son halini alıyor.

10- Jonas ölmüşken nasıl aynı zamanda ölmemiş oluyor?

Eva'ya dönüşen Martha'nın Eva'ya Jonas'ın kendi dünyasında nasıl yaşadığını sorduğunda aldığı cevaba bakalım:

"Zaman döngüsünde kesişimleri ayıran bir makas var. İşlerin ne yöne ilerleyeceği makasa gelindiği o anda belli oluyor. Onu bizim dünyamıza getirirsin ya da getirmezsin. Döngü içinde yine kendiyle çakışan bir çizgiden bahsediyoruz. İzlenebilecek iki yol. Biri çizginin dış kenarı üzerinde diğeri iç kenarı üzerinde. Aslında çizgi aynı çizgi. Birbiriyle çakışan iki gerçeklik. Jonas bu yollardan birinde ölüyor. Diğerindeyse ölmüyor. Her iki olasılık da bu döngüde sonsuza dek tekrar ediyor. Her seferinde biri diğerini tetikliyor. Kuantum dolaşıklığı bu."

15- Peki Claudia ölmemiş miydi, nasıl Adam ile o konuşmayı yapabiliyor?

Elinde istediği zamanın istediği yerine gitmesini sağlayan aleti (2. sezon sonundaki Martha'nın kullandığı) görüyoruz, buradan öldürülmeden hemen önce Adam ile görüştüğünü varsayabiliriz. Çünkü Noah tetiği çekmeden önce kendisinin kazanacağından oldukça emindi, bir dayanağı olması lazım.

Dahası (Toplam 24 soruyla):

http://www.sinemastika.com/dark-dizisi-a...cevaplari/
admin ve 2 diğer kişi beğendi
#2
Gercekten insanın diziyi izlerken kafasından geçen sorular. 3.sezon bitince gelinip okunması şart Gülümseme
admin ve 2 diğer kişi beğendi
#3
2. sezondayım. Okumadan hiç direkt yorum alanına zıpladım
İki gram aklım vardı, kimin kiminle nerede ne yapıyor, annesi babası teyzesi amcası, büyüğü küçüğü, eniştesi, babannesi....not alayım dedim vazgeçtim. Bittikten sonra okurum artık. Gülümseme
İş yerindeki projelerden Dark dizisine zaman ayırıp geçiş yapınca hele fatal error veriyorum resmen.
Pc'lerdeki mavi ekran hatası alıyor gibi hissediyorum. Ruh halimi en iyi böyle anlatabilirim sanırım Kahkaha
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#4
Arkadaşlar spoiler vermeyin insanlar meraktan okuyor ya
admin beğendi
#5
Dark dizisi gerçekten güzel bu diziyi kurgulamakta bir marifet bu aralar çok sık kafa karışıklığı olsada ben beğendim teşekkür ederim aklımdaki çoğu soruyu yanıtladın
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#6
Dark dizisini bitirdim. Öncelikle bana da geçmiş olsun. Kim kimin nesi mevzusuna dalmış durumdayım. İlgili yazıyı ve ek internet yazılarını okuyarak gerekli boşlukları doldurdum. Teşekkürler GülümsemeSonraki devam eden yazımda bir kısmı spoiler olacağından içinden geçenleri dizi ile ilgili paylaşmak istiyorum. Çok spoiler yoktur. Bunuda ekleyeyim. Genel olarak dizi muhtevasına bir kaç nacizane memnuniyetsizliğimi paylaşmak istiyorum
Tüm sezonlar boyunca, mağara, ilgili aynı evler, ilgili aynı departmanlar, ilgili trafik ışığı, ilgili fabrika ile bizi devamlı karşılaştırdığınız için senaristlere  ağır sitem ettim.


Bir geri bir ileri gidiyoruz. Geçmiş zamanın muhtevasından neden görsel olarak keyifli anlar yer almadı ? Aynı şekilde geleceğe gidilen bir zaman içerisinde çevre, doğa, yapılar neden hiç bizlerle tanıştırılmadı. Koyu siyahi görünüme, adındaki Dark isminin hakkını vererek karanlığa çok itildi. Mekan ve mekan seçimleri berbattı. Aynı yerler hiç mi eskimez, hiç mi yenilenmez. Ne bilim bir koltuk takımını bari değiştirseydiniz. Ruhsal içerik açısında 10 üzerinden kocaman bir sıfır.


Konu tekrarı olarak aşırı mı aşırı mı sıkıldım. Her oyunculuk kalite değildi. Sevgi-Özlem-Umut-Kavuşma gibi anların tadına hiç varamadım. Bilim-Kurgu olduğundan senaryoya hiçbir eleştirim olamaz. İşleniş şeklini sevemedim.

En son finalde gördüm sanırım, aile yada dostlar ile bir masa etrafında bir şeylerin yenilip içildiğini. Aslına ona da gerek yoktu. Mağara önünde finalin son sahnesindeki kişilerin yürüyüşü ile bitirilebilinirdi.

Yazımı burada sonlandırıyorum. Selamlar Gülümseme

Mcmiesenk ve 2 diğer kişi beğendi
#7
Yeni bitirmiş biri olarak bu yazıyı okumak çok hoş oldu. Akılımdaki sorulara cevap bulmuş olmak beni sevindirdi
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#8
Diziyi bitirdim fakat arada gelip hala anlamak için okuyorum 🤩 Ayrıca dizinin kendi sitesinde de bu tür bilgilendirmeler var.

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Snowpiercer: Filmden Uyarlama Yeni Netflix Dizisi gamzebaytur 2239 7 09.03.2021, Saat: 14:30
Son Cevap: mell.mell
Away Dizisi EvriFaessa 1964 9 12.11.2020, Saat: 12:24
Son Cevap: kerimk0
Dark 3. Sezon Teorileri gamzebaytur 2069 5 29.09.2020, Saat: 02:07
Son Cevap: Meliekalaba

Sponsor