Sponsor


#1
[Resim: 576-09052031651.jpeg]

 Netflix’in bir karakomedi dizisi olan Dead to Me, Jen adında bir kadını konu alıyor. Kocasını bir vur-kaç olayı sonucu kaybetmiş olan Jen, yaşadıklarını henüz atlatamamış ve bu yüzden yas grubu buluşmasına katılıyor. Katıldığı bu yas grubunda, sekiz hafta önce nişanlısını kaybeden Judy ile tanışıyor. Jen’in biraz soğuk ve sert tavırlarına rağmen tam tersi neşeli ve eğlenmeyi seven Judy kelimenin tam anlamıyla ona yapışıyor ve bırakmıyor. Bu iki zıt karakter kısa sürede yakın arkadaş oluyorlar. Fakat Jen, Judy’nin sakladığı bazı sırlardan henüz habersiz...

 Jen, eşine vurup kaçan kişi bulunmadığı için bir hayli öfkeli. Bu yüzden sorumlu kişiyi kendi yöntemleriyle bulmaya karar vermiş. Biri küçük biri ergenlik çağında iki oğlu var. Emlakçılık yapıyor ve işinde gayet başarılı. Bunların yanı sıra kocasını kaybetmesinin acısını hala atlatamamış ve içten içe yalnızlık duyuyor. Judy ise yalnız. Kelimenin tam anlamıyla yapayalnız. Bir yaşlı bakım merkezinde sanat dersleri vererek geçimini sağlıyor. İnsanlarla iletişimi iyi. Canayakın ve iyimser biri. Bölümler geçtikçe onu daha iyi tanıyoruz, hakkındaki gerçekler yavaş yavaş açığa çıkıyor. 

[Resim: 576-09052031708.jpeg]
 
 Dizinin çok sevdiğim ayrı bir havası var. Gizem, dram, komedi ve suç türlerinde güzel ve başarılı bir dizi bana göre. Hikaye akıcı ve sıcak. Yavaş tempolu sahnelerde bile sıkmıyor. İki kadının dostluğunu ve birbirlerine destek olmalarını izlemekten keyif aldım. Chirstina Applegate ve Linda Cardellini oyunculukta çok iyi iş çıkarmışlar, onları birlikte görmek çok güzel. 

 Arkadaşlığın, suçların, düşmanlığın, entrikaların ve sırların olduğu bir dizi. İzlemesi keyifli, kesinlikle öneriyorum!


Mcmiesenk ve 5 diğer kişi beğendi
#2
Çok sürükleyici ve eğlenceliydi. Hemen bitmesi dışında bi sorun yok sanırım bence de mutlaka izlenmeli.
gamzebaytur ve 2 diğer kişi beğendi
#3
Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Dead to Me’nin ikinci sezonu çıktı.

İlk sezonda konular bitti, ikinci sezonda sırf uzatmış olmak için saçmalarlar diye düşünmüştüm ama tahminim yanlış çıktı. Sıkıcı olmasından korkmuştum ama hiç de öyle değildi. Her bölüm ayrı bir heyecanda geçti ve her bölüm sonunda şok etkisi yarattı. Olaylar gittikçe karmaşıklaştı, içinden çıkılmaz bir hal aldı.  

Dizide canımı sıkan tek şey Charlie’nin şımarıklıkları. Olur olmaz yerlerde işleri berbat etti izlerken çıldırdım. 

Jen’in cesaretine ve güçlülüğüne hayranım... Her ne kadar bazı kötü şeyler yapmış olsa da idolüm olarak görüyorum diyebilim. Ayrıca rolü canlandıran Christina Applegate o kadar güzel ki izlemeye doyamıyorum...

Kısacası ikinci sezon beklediğimin üzerinde çıktı. Heyecanı hiç eksilmedi ve son saniyesinde bile şok etmeyi başardı. Dizinin hoş bir havası var, ikinci sezonu izleyince daha bi sevdim.
gogolunpaltosu ve 5 diğer kişi beğendi
#4
Christina Applegate'i Friends'le tanımıştım. Orada harika oynamıştı. Bu dizide de adını gördüğümde mutlu oldum hemen izlemek istedim. Ama araya o kadar fazla dizi girdi ki bir türlü elim ona gitmedi. Dizinin 2.sezonu çıktığında anca başladım ve pişmanım ertelediğim için.
Dizi sizi bir şekilde içine alıyor ve karakterlere aşık oluyorsunuz. Jen harika! Dizi boyunca bazı kötü şeyler yapmış olabilir ama kesinlikle o "badass" havasını hissediyorsunuz.
İlk sezon her şeyin cevabını öğrendik ve açıkçası ben ikinci sezonu kötü bekliyordum. Çünkü merak ettiğimiz bir şey kalmamıştı ama ikinci sezon harikaydı!
Mutlaka izlemeniz gereken bir dizi, bir şans verin.
admin ve 2 diğer kişi beğendi
#5
Çok güzel ve eğlenceli bir dizii.
Mutlaka izleyin pişman olmazsınız..
Linda Cardellini ❤
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#6
Sadece 1. Sezonu izleyip yetindiğim bir dizi.  Gülme Sanırım bu dizi beni pek sarmadı,çünkü 1. Sezonu bile zor bitirmiştim.
gamzebaytur ve 2 diğer kişi beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Dead to me gzdbuse 2114 6 03.03.2020, Saat: 12:40
Son Cevap: gzdbuse

Sponsor