#31
En sevdiğim seriler arasındadır. Mutlaka izlemeniz gerekiyor ☺️
#32
ilk izledigimde ergenligime denk geldigi için baya bayılmıştım film serisine ama suan ortayım filme karsı izlenir kötü degil ama çokta iyi degil
#33
Aşırı güzel bir seri tavsiye ederim
#34
kitaplarını okudum filmlerini izledim bence değeri çok bilinmeyen bir seri izlenmeli
#35
Çoğu kişinin aksine serinin sadece ilk filmini severim. Başrollerden midir nedir (taşlayabilirsiniz ama) sevemedim bir türlü. Kurgu çok başka yerlere kaydı.
#36
kitaplarını sıkılmadan okudum filmleride çok iyi
#37
(04.07.2020, Saat: 23:13)Black Eagle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uyumsuz, 2014 ABD yapımı bilimkurgu ve aksiyon filmidir. Veronica Roth'un aynı isimli romanından uyarlanmıştır. Başrollerinde;Shailene Woodley, Theo James, Ashley Judd, Jai Courtney, Ray Stevenson, Zoë Kravitz, Miles Teller, Tony Goldwyn, Maggie Q ve Kate Winslet gibi isimler yer alır.


~Filmin Konusu
100 yıl önce savaştan geri kalan insanları liderler güvenli bir şehre toplayıp  şehrin etrafına duvar örmüşlerdir. Zamanla insanlar gruplar halinde yaşamaya alışmışlar ve kimse duvar dışına çıkmayı göze alamamıştır. Liderler toplumu beş farklı gruba ayırmışlardır:
-Bilge
-Barışçıl
-Adiller
-Korkusuzlar
-Fedakarlar
Lider olarak toplumu fedakarlar yönetmektedirler.
  Herkes doğuştan belirli bir grupta yer alır ve günü geldiğinde girmiş oldukları ‘Uygunluk Testi’ nin sonucuna göre yeni gruplarında yer alırlar.
 

  Herkes test sonucuna göre bir grup seçmek zorunda değildir istediği gruba da gidebilir. Beatris hariç herkes nereye ait olduğunun bilincindedir. O herkesten farklıdır fedakar olarak doğmuştur ama tam anlamıyla kendini oraya ait hissedemez. Uygunluk testinde de istediği sonucu elde edememiştir ve seçim günü geldiğinde herkesi şaşırtacak bir kararla”Korkusuzlar” ı seçmiştir. Asıl yaşam hem Tris için hem de toplum için şimdi başlamaktadır.


     Fedakarların yönetici olmasına katlanamayan Bilgeler kendi işlerinin peşine düşüp toplumun huzurunu bozmaya başlamışlardır. Bu işi düzeltmek bakalım hangi grubun görevi olacak?
Her toplumda olduğu gibi burda da toplumun düzenini bozan kişilerden hep korkulmuş ve onları toplumdan temizlemek istemişlerdir. Tris test sonucunun uyumsuz olduğunu bildiği halde kendisini hep korkusuz olarak görmek istemiş ve korkusuzları seçmiştir. Burada işi zor çünkü daha önce hiç dövüşmemiştir. Zamanla kendini geliştirir ve geldiği ilk günden beri Four’un dikkatini üstüne çekmeyi başarır. Four Tris’te bir farklılık olduğunu baştan sezmiş olsa da simülasyon sonucunda net karar vermiş ve Tris’in uyumsuz olduğunu anlamıştır. Kendisi de uyumsuz olan Four,Tris’i yetiştirmiştir ve bütün zorlukların üstesinden birlikte gelmeye başlamışlardır. En sonunda herkesi hipnoz etmeyi başaran Jeannie’ ye karşı birlikte bir savaş verip toplumun düzenini kurmaya çalışmışlardır.
Çok kaliteli bir film herkese tavsiye ederim 

Yorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Ex Machina (2014) gogolunpaltosu 2398 14 04.04.2021, Saat: 05:11
Son Cevap: göçmen
~Divergent Series Black Eagle 1378 22 26.01.2021, Saat: 00:41
Son Cevap: Belgin
Predestination (2014) gamzebaytur 664 4 30.11.2020, Saat: 19:01
Son Cevap: alican
Malefiz | Maleficent (2014) gamzebaytur 3121 32 13.11.2020, Saat: 20:43
Son Cevap: nwrgaliba