#1
2016 yapımı iki saatlik bu filmimizin IMDb puanı 7,5. Yönetmen koltuğunda oturan Scott Derrickson'ın bu MCU filmi ayrıca birkaç ödül de almış, başrolümüzün Benedict Cumberbatch olduğunu hatırlatmakta yarar var.

 Stephen Vincent Strange (Benedict Cumberbatch) hastanede çalışan bir cerrahtır. Geçirdiği bir trafik kazası sonucunda elinin sinir hücreleri arasındaki bağlar zayıflar, kullanamaz hale gelir; mesleğini yapamaz hale gelen Strange'in tıptan umudu kalmamış kendini alternatif tıpa yönlendirmek zorunda kalmıştır. 
Tüm yaraları iyileştirdiği söyleyen Tibet'te yaşayan Ancient One adlı büyücünün yanında soluğunu alan Strange, bilinmedik güçler, yetenekler edinir. Onu, hayatını değiştirecek bir dönüm noktası yakalamıştır. 

Fikrimi sorarsanız hala en sevdiğim ve üzerine çıkılacağını düşünmediğim en başarılı ve en harikulade bir MCU karakterinin en harika filmidir. Gerek Benedict'in oyunculuğu gerekse yer yer aksiyonun sınırlarının zorlandığı bu filmin çekimleri de ayrı bir güzellikte. Tekrar tekrar izlesem sıkılmayacağım bu karakter çoğu birleşik yapımlar içerisinde adını çokca duyurmuş olacaktır. Özellikle Infinity War'de...peace ve 2 diğer kişi beğendi
#2
Infinity warda yaptığı plan kusursuzdu. Tabi bu filmden belliydi böyle şeylerin yaşanacağı. Bu karakter için daha iyi bi oyuncu olamazmış, sanki adam doctor strange olmak için doğmuş
hashasin beğendi

Yorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.