Sponsor


#1
[Resim: 0822669.jpg]
.
.
Aslında filmi izlemek gibi bir planım yoktu. Çünkü önce kitabını okumak istiyordum. Stephen King'in ne kadar iyi olduğunu ancak okuyarak tecrübe edebilirsiniz çünkü. Hatta izlerken fark ettim ki Doktor Uyku Medyum kitabındaki Danny'nin ileriki yaşamını konu edinmiş. Bundan bir haber ben izlerken "Yahu bu bana tanıdık geliyor ben bu kitabı okumuş muydum acaba?" deyip durdum ilk 10 dakika boyunca. Sonra anladım ki bu devam kitabıymış. Oysa ben bağımsız olduğundan emindim. 
Filmi kitaba göre nasıl bir şey diyemem çünkü dediğim gibi kitabı okuyamadım (kardeşimin ısrarı :,) ) Fakat sadece filmi yorumlamak gerekirse 2019 yapımı bir filme göre görsel efektler iyi olsa da daha iyi olabilirdi. Fakat işlenen hikaye Stephen King'in her zaman başardığı üzere etkileyiciydi. Akışta hatalar olsa da izlenebilir diyebilirim. 
.
.
[Resim: f87891de94a157136bd0a5d64681ba922a7b8115.jpg?mw=600]
.
.
Hadi biraz inceleyelim. Film Dan Torrance adında bir çocuğun "parıltı" dediği bir şeye sahip olmasıyla alakalı. Parıltı sayesinde kayıp eşyaları bulabiliyor. İnsanların zihinlerine girebiliyor, duyguları hissedebiliyordu. Bu yeteneği başına bela olmasa belki hepimiz isteyebilirdik kendimizde. Yeteneğin kötü tarafı Dan'in ölen insanları görebilmesiydi. Babası'nın işi için kışın kaldıkları Overlook otelinde ölen, ruhları oraya sıkışıp kalmış kişileri görüyordu Dan. Hatta bunun yüzünden çocukluğunda çok kötü bir olay da yaşamıştı. İlerleyen yaşlarda babası gibi alkolik olmuş, manasızca hayatını devam ettiriyordu. Ta ki bir gün Abra adındaki kızımız onunla "iletişim kurana kadar".
.
.
[Resim: the-ending-of-doctor-sleep-explained-138...80x720.jpg]
.
.
Abra'da Dan gibi güçlere sahipti. Dahası onunkinden daha kuvvetliydi bu güç. (Zaten izlerken diyeceksiniz ki "neymiş arkadaş bu yaa") öyle ki bu sebeple peşlerine  ne olduğu belirsiz bir kadın ve grubu takılıyor. (Az sövmedim o kadına" olan oluyor sonra zaten.
Overlook otelini yeniden göreceğiniz filmin size anlamlı gelmesi için önce çok meşhur olan şu filmi izlemenizi tavsiye ederim.
.
.
 
[Resim: 220px-The_Shining_%281980%29_U.K._releas...S_HERE.jpg]
.
.
Adından da anlaşılacağı üzere bu filmde Danny'nin çocukluğundan bahsediyor. Babasıyla olan ilişkileri ve hikayenin başlangıcı niteliğinde. Bunu izledikten sonra Doktor Uykuyu izlerseniz her şey daha mantıklı ve anlaşılır gelecektir eminim.
.
.

.
.

admin beğendi
#2
The Shining'in devamı olan bu film hala izleme sıramda yerini koruyor. En kısa sürede izleyeceğim ama The Shining kadar yüksek bir beklentim yok nedense
admin beğendi
#3
The shining in devam filmi . Güzeldi , izleyin.

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor