Sponsor


#1


Savaş sırasında yaşananları konu eden bir roman yazmaya karar veren bir yazarın işgal altındaki kent sakinleri ile kurduğu bağı konu ediyor. Özgür ruhlu bir yazar olan Juliet, yeni kitabı için hazırlık sürecindedir. Bir gün 2. Dünya Savaşı’nda Nazi işgali altındaki Guernsey adasında yaşayan bir grup insanın kurduğu Guernsey Edebiyat ve Patates Turtası Derneği'nin üyesi olan Dawsey’den bir mektup alır. Mektupta yazılanlardan oldukça etkilenen Juliet, kulübü ve üyelerini merak etmeye başlar. Kulübün ve halkın yaşadıklarının yeni kitabı için harika bir konu olabileceğini düşünen genç yazar, adaya gitmeye karar verir. Juliet ilk iş kendisine mektubu yazan çiftçi Dawsey ve kitap kulübünün diğer eksantrik üyeleri ile tanışır. Kulüp üyeleri ve kentin sakinleriyle konuştukça onlarla arasında güçlü bir bağ kuran Juliet’in hayatının gidişatı sonsuza dek değişecektir.

Bana göre 7/10'luk bir filmdi.Çok samimi bir havaya sahipti.Ama bazen karakterler triggerlamadı desem yalan olur.Hazır boş zamanımız varken izlemenizi öneriyorum(:
Medet.63 ve 2 diğer kişi beğendi
#2
Güzel bi hikayeye benziyor.
Bir de içinde kitap geçiyor.
En yakın zamanda izleyip yorumumu belirtirim. Gülümseme
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#3
Benim için yeri çok ayrı olan bir filmdir, gerek konusu gerek karakterleri açısından sizin de belirttiğiniz gibi oldukça samimi. Birkaç sefer izlemişliğim var sanırım bir kereden daha bir şey olmaz Gülümseme
melisandre ve 1 diğer kişi beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor