Sponsor


#1
2004 yapımı, IMDb puanı 8,5 olan yaklaşık iki saatlik bu eşsiz filmin yönetmeni Michel Gondry.

Joel (Jim Carrey) ve Clementine (Kate Winslet) tesadüf eseri trende uzun vadeli ilişki yaşayacaklarından habersizce seyahat etmektedirler. Çekingen bir tipe sahip Joel'in kabuğunu kırmaya çalışan Clementine ile olan tatlı mücadeleleri bu ilişkinin sevimli taraflarıdır. Oldukça hayatlarından menmun yaşayan bu çiftin sıcacık sevgi bağlarıyla ömrü uzarken günler geçtikçe, yıllar ilerledikçe birbirlerine artık dayanamaz olur ve ayrılmanın eşiğine gelirler. Artık yeter diyen Celementine 'hafıza sildirme'nin mümkün olacağını iddia eden doktora başvurarak zihninden Joel'i -onun haberini olmadan- çıkarır. Olaydan bihaber Joel, durumu öğrenince intikam almak için kendisi de bu işleme tutunmakta bulur ümidini.

Film harikulade bir akıcılığa sahip. Ayrıca belirtmem gereken önemli bir husus şu: Joel zihnini boşaltma işlemi sırasında bize, izleyiciye yansıtıyor Celementine ile olan anılarını. Yani bu çiftin ilişkisini ve bağlığını biz sonradan, bu işlem sırasındayken öğreniyoruz.
Oldukça romantik sahneler barındıran bu filmin güldürü sahneleri ile dolup taştığını belirtirken Kirsten Dunst, Elijah Wood, Mark Ruffalo ve Tom Wilkinson gibi harika oyuncuların kadroda olduğunu da belirtmeden geçemem.


[Resim: kR7pUD.jpg]         
virginiaplath beğendi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Before Sunset (2004) gogolunpaltosu 812 0 02.02.2020, Saat: 20:44
Son Cevap: gogolunpaltosu

Sponsor