Sponsor


#1
[Resim: 167-12062010216.jpeg]

Fargo Oyuncuları

[Resim: 167-12062010330.jpeg]

Fargo Konusu


Jerry Lundegaard fazlasyıla borca bulanmış bir kimsedir. Başından aşkın dertlerini ortadan kaldırmak amacıyla karısının babasını kullanarak bu borçlarını ödemek ister. Bunun için de iki adam tutarak karısını kaçırmasını ve bu kadının babasından fidye teklif etmelerini ister. 
Bu süreçte kayınpederi fidye ile kızını kurtarma yoluna girişecek ve fidyecilerden aldığı parayı bölüşecek olan Jerry'nin planı, hiç de istediği gibi gitmeyecektir.

[Resim: 167-12062010932.jpeg]

Jerry, istediğini yapmak için tuttuğu bu iki fidyeciyle biraz zor anlaşacaktır. Karısı gibi kendisi de oldukça saf olması planın bazı kusurlarına yol açmasına nedendir. Bundan ötürü birtakım sorunları göz ardı ettikleri gibi, peşlerine düşecek polisleri de unutmuşlardır. Oldukça basit olan bu planı nasıl da karmaşık hale getirdiklerine hem kendileri hem de hem de olayların gidişatına uymaya çalışan diğer üyeleri şaşırtacaktır.

Jerry'nin saf yapısı sorguya çekilirken birçok açığı beraberinde getirmiş, sorgulayan polis memuruna şüphelerini belli etmiştir. İşler bu süreden sonra iyice raydan çıka dursun, gitgide artan gerilim ve bilinmedik ceset bulunumu polis memurunu çok huylandıracaktır.

Ne yapıp yapıp bu fidyecilere ulaşmak isteyen ve artık karısını kaçırtmak istemeyen Jerry, kendisini bekleyen olaylar silsilesinden bihaber iken, fidyecilerin kendi aralarında yaşadığı sorunlar da üst üste gelince iş, içinden çıkılamaz bir hâle dönüşmeye anbean hazırdır.

[Resim: 167-12062020925.jpeg]


Bana sorarsanız, sıradan bir konunun hiç bu kadar karmakarışık bir hâle gelebileceğini düşünmezdim. Fidyeci var, rehine var, para var ve takas sonucu olay dağılımı... Fakat bu filmde tamamen farklı. Her şey varken karakterlerin çelişkilere düşmesi ve birbirlerine sıra dışı teklifler sunması sonucu yol ayrımına düşmesi, basit mi basit bir planı imkânsızlaştırmaya hazır hâle getirmiş.

Özellikle Jerry'nin yapısı filmin odak noktası. Çünkü yakayı ele vermeye her an hazırdır. Ayrıca diğer oyuncuların içeriğine girdiğimiz filmde olay örgüsü sade, kurgu sağlam. Halihazırda değindiği "gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır," gerçeğiyle konuya girmeniz an meselesi.

Soğuğun ve karın görüntüsü ile filmin sizi içine çekmesi, keza bu temayı doruğunuza kadar yaşamanıza neden olan hikâye sizi sıkmadan akmakta. Zaten filmin bir buçuk saatlik bir uzunluğa sahip olması da su gibi akıp geçmesine neden olacaktır.

Fargo (1996) Fragmanı


Nilay ve 2 diğer kişi beğendi
#2
Coenler'in en eyi filmi
#3
Coen kardeşlerin bence film noir türünde başarılı bir filmi. Filmin en can alıcı noktası tabi ki de süresi, daha uzun olsaymış sıkılma ihtimali yüksekmiş. Ayrıca gerçek bir olaydan "Aynen alıntı" yapıldığı için izlerken sizi etkiliyor. Haricinde oyunculuklar mükemmel, müzikler ise fena değil, daha etkileyici olabilirlermiş. Çok fazla aksiyon, korku, gerilim, drama beklemeyin sadece yaşanmışlıklara odaklanarak izleyin. Mükemmel bir film mi, bence değil ama kötü de değil.
gogolunpaltosu beğendi
#4
(23.04.2021, Saat: 01:40)HrnOzkn_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Coen kardeşlerin bence film noir türünde başarılı bir filmi. Filmin en can alıcı noktası tabi ki de süresi, daha uzun olsaymış sıkılma ihtimali yüksekmiş. Ayrıca gerçek bir olaydan "Aynen alıntı" yapıldığı için izlerken sizi etkiliyor. Haricinde oyunculuklar mükemmel, müzikler ise fena değil, daha etkileyici olabilirlermiş. Çok fazla aksiyon, korku, gerilim, drama beklemeyin sadece yaşanmışlıklara odaklanarak izleyin. Mükemmel bir film mi, bence değil ama kötü de değil.
Dizisini izledin mi? Filmini izlemedim ama dizisi özellikle ilk sezon iyi baya
#5
(23.04.2021, Saat: 19:59)Tugced Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dizisini izledin mi? Filmini izlemedim ama dizisi özellikle ilk sezon iyi baya
yok fakat dizi çekilecek bir hikayeydi güzel olabilir. Bi ara başlayayım madem teşekkür ederim.
#6
coen kardeşler iyi iş çıkarmış
zevkle izlemek de bize düşüyor
gogolunpaltosu beğendi
#7
Severek izlediğim bir film, teşekkürler.
gogolunpaltosu beğendi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Sponsor