Sponsor


#1
[Resim: images?q=tbn:ANd9GcTH_CZE26YX0SxCO6qcohN...w&usqp=CAU]
.
.
.

Sanırım izleyenler olarak hepimiz çizgifilmi tadında bir yapım bekleyişi içindeydik. Fakat zaten seçilen ekipten bunun böyle olmayacağı kısa sürede belli oldu. Neyse dedik bari seçilen ekip beklenen gibi değil, en azından hikayeye sadık kalsınlar. Ne  yazık ki bu da istediğimiz şekilde gerçekleşmedi. 
Brandon yok, tecna yok. Perilerin başta kanatları bile yok. Gerçi bu son bölümde değişikliğe uğracağını gösterdi.
Oyunculuklar maalesef sırıtıyordu, bu da diziyi tamamen ergenleştirmiş açıkçası. Madem Wınx'ten bu kadar farklı bir şey yapmak istiyorlardı, bu temada olan başka bir yapım çekebilirlerdi. Ekipten sadece Bloom asıl karaktere benziyordu fiziksel olarak. Geri kalan herkes seçenin kafasına göre karar verilmiş sanırım. Özellikle 
Musa'nın müzik perisi olmaması tam bir hayal kırıklığı Mutsuz Ayrıca 3 kötü cadı yerine 1 tane ukala ergen olması da sinir bozucu.
.
.
.
[Resim: fate-the-winx-saga-bloom-changeling-2866...1352557628]
.
.
.
Netflix'in bu işe el atma sebebini çizgifilmin fanlarına bağlıyorum fakat madem Winx fanlarına güvenilerek böyle bir yapım çekeceksin bari efektler ve grafikler Carnival Row'daki kadar sağlam olsun. (Amazon'un dizisi) oradaki Kanatlara hayran olursunuz, o yapım bu açıdan sağlamdı bence. Ayrıca her şeyin bir anda olup bitmesi, Bloom'un yıkık tavırları, acayip şekilde bencilliği bir süre sonra sıktı beni fazlasıyla. Ana tema ve hikaye onun hakkında da olsa yan karakterlerin hikayelerini çizgifilmde çok  güzel yansıtmışlardı. Özellikle yapımda Flora yerine koydukları "peri" ne kadar itici tavırlı öyle! İlla her arkadaş grubunda her türden insan olmak zorunda diye bir olay yok. "Biri yumuşak kalpli olsun, biri asi olsun, biri kurallara uysun, biri içlerinde güzelliğiyle parlayan olsun vs vs" 
.
.
.
[Resim: Fate_TheWinxSaga_Season1_Episode6_00_50_...scaled.jpg]
.
.
.
Dizi'nin tek artısı sarması sanırım.  O da fantastik yapımları sevdiğimden olsa gerek. 2. sezon onayı alır mı bilemem ama toparlamazlarsa Netflix'in iptal edeceği kesin. Zaten ekip seçimine edilecek çok laf var da senaryoyla da kurtaramamışlar olayı bana kalırsa. Yine de Netflix'in en iyi özelliği sezon ve bölüm sonlarını iyi bitirmesi yüzünden merak uyandırması. Bir çok kişi ikinci sezonu sormaya başladı bile. 2. sezon tahminlere göre 2022'den önce gelmeyecek.
.
.
.
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#2
Küçükken birlikte izlediğim arkadaşlarımla izlemeyi düşünüyoruz. O kadar heyecanlıyım ki... Seneler sonra Winx izlemek... Merakla bekliyorum.
admin beğendi
#3
Winx hepimizin çocukluğuydu ve bence netflixin onu alıp bir diziye dönüştürme fikri inanılmaz. Ancak beni hiç cezbetmedi. Tabiki bir çizgi filmi bir diziye uyarlamak oldukça zor ancak yine de gerçeğe yakın değildi.
Çok fazla izleyemedim zaten ve devam eder miyim bilmiyorum. Eğer eski winxi görmeden izlerseniz ilgi çekebilir ama sanırım ilk winxi göz önüne alarak izlediğim için ben çok beğenmedim.
Yine de sadece bu yorumu görüp izlememezlik etmeyin,belki de seversiniz ve tekrar tekrar izlerseniz 🤷
Nanze Wren ve 1 diğer kişi beğendi
#4
çocukluğumdu umarım başarılı olur

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Sponsor