#1Evet. Yazarken bile özlem duyduğum diziyi tanıtma vaktim geldi sanırım.
Henry Morgan,basrolumuz, ölümsüz bir muayene uzmanı. NYPD'de uzun yıllardır çalışıyor ve aslında suçları çözmenin dışında ölümsüzlüğünün nedenini araştırıyor. Ne zaman onu öldürecek bir olay yaşansa,bir su kenarında çıplak olarak hayata dönüyor. İlk ölümü 200 yıl önce Afrikalı köleleri serbest bırakmaya çalışırken gerçekleşmiş ve o zamandan beri sürekli hayata dönüyor ve yaslanmiyor.
Abraham Morgan ise Henry'nin oğlu. İkinci Dünya Savaşı sırasında eşi Abigail ile evlat edindikleri oğlu Abraham, New York'ta bir antikacı işletiyor. Ve Henry'nin bu yoldaki en büyük destekçisi.
Jo Martinez, NYPD'de  bir dedektif. İlk başlarda Henry'den hoşlanmıyor. Onu kendini bilmiş görüyor ve çalışmak istemiyor onunla. Tabi sonra Henry'nin çalışma stili ve zekası onu da etkiliyor.

Henry ölümsüzlüğünü bir bakıma kabul etmisken gizli biri tarafından takip edildiğini ve o kişinin de ölümsüz olduğunu öğrenir. Ve olaylar buradan sonra değişir.

Yorumlarım:
Diziyi ilk çıktığı zamanlarda izlemiş ve çok sevmiştim. Fakat ilk sezonunun ardından dizi iptal edildi maalesef. Halbuki ilk sezon plot twistle bitmişti Mutsuz
Dizide sizi içine çeken bircok hikaye var. Henry ve Abigail'in ilişkisi, Abe ve Henry'nin ilginç yaşamları, Jo ve Henry'nin atışmaları...
Biraz Sherlock havası var Henry Morgan'da bence. Çünkü onun gibi kişi analizleri yapıyor sürekli. Sadece onun John'u yok maalesef :')
Her bölüm farklı olsa da aslında hep birbirini tutan bir anlatıma sahip. Yani bir bölümü izleyip fazla bilgi edinemiyorsunuz. Diziyi izleyip karakter analizi yapmanız gerekiyor.
Açıkçası diziyi çok seviyorum. Fırsat buldukça da sevdiğim bölümleri izliyorum. 
Yıllar önce imza kampanyası yapıldı dizi icin. Fakat dizinin basrolu Ioan Gruffudd,dizinin geri dönmeyeceğini söyledi. İşte o günden beri içimde yaradır bu dizi. Bari senarist ikinci sezonu anlatsın da rahatlayalim dedim hep ama nafile. :")

Neyse, dizimiz böyle arkadaşlar. İlla izleyin demiyorum ama bi göz atın bence. Gülümseme
22 bölüm zaten.💜
iyi seyirler 💜
Behiye ve 2 diğer kişi beğendi
#2
İzlemeyi istediğim dizilerden birisi
#3
Tvde yayınlanırken çok severek takip ettiğim bir diziydi. Baş karakterdeki Sherlock havası da güzeldi bence. Ana kurgunun değişik olması akıcılık ve heyecan katıyordu diziye. Tavsiye ederim ☺️

Yorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.