Sponsor


#1
[Resim: 5kqyx0whihmztoezh1pd4qa2tce.jpg]

 1999 yılında nadir görülen bir doğa olayının olduğu bir  gecede, John Sullivan isimli bir polisin eski zamanlardan kalma radyosuna yabancı bir frekans bağlanıyor. Adı Frank olan kişiyle sohbet etmeye başlayan John,  bu adamın 30 yıl önce ölen babası olduğunu fark ediyor. İtfaiye olan babasının görevdeyken yangın kazasında öleceğini söyleyen John’un sayesinde, babası ölümden kurtuluyor. Fakat geçmişi değiştirdikleri için birçok probleme kapı açmış oluyorlar. 

 Bu film benim beklediğim bilim kurgu temasından çok daha farklı çıktı. Klasik bilim kurgu filmi, geçmişle gelecek arasında bağlantı kuruluyor diye düşünüyorsunuz fakat içinde geçen dram, suç, polisiye, cinayetler ile aksiyon dolu bir senaryo çıkıyor. Film sakin bir şekilde başlıyor, biraz sıkılabilirsiniz ama olaylar başlayınca ardı arkası kesilmiyor. Şahsen ben büyük bir heyecan ve merakla izledim. 

 Mükemmel bir bilim kurgu beklemeyin. Mantık hataları çok var fakat filmin yayınlandığı tarihi göz önüne alırsak aslında çok iyi düşünülmüş diyebiliriz. Kendisini izlemeye doyamadığım Jim Caviezel ve Dennis Quaid filme çok yakışmışlar ve başarılı oyunculuklarıyla karakterleri bize çok iyi yansıtmışlar. 

 Baba-oğul ilişkisi, sevgi, fedakarlık, kayıp, özlem... Bunların hepsi filme ayrı bir anlam katmış. Çok samimi ve içten. Benim kalbime dokunan bir filmdi. Bilim kurgu açısından hataları olsa da filmin bize aktarılabilecek en güzel şekilde aktarıldığını düşünüyorum. İzlemeye değer. 

[Resim: frequency.png?w=640]  *Jim Caviezel’in, Person of Interest’te olduğu gibi burda da ismi John ve polis rolünde. Gözler yaşlı😢
admin ve 2 diğer kişi beğendi
#2
İzlenecekler listeme alıyorum bu filmi de. Muhtemelen normalde fragmanını izleyip geçerdim ama öyle bir anlatmışsın ki, canım çekti desem yanlış olmaz herhalde Kahkaha

Mantık hataları yüzünden kanser olacağa benziyorum ama tabi izlerken yılını göz önüne alarak daha rahat olabilirim. Sanırım.

İzledikten sonra tekrar yorumumu bırakacağım Gülümseme

Ekleme: Netflix'de olmaması üzücü oldu. Hatta ayıp etmişler desek yeridir.
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi
#3
Olsun ya ne olacak mantık hatalarından Kahkaha şöyle akışına bırakıp izleyeyim bir kere de.
gamzebaytur beğendi
#4
(10.04.2020, Saat: 21:11)Nanze Wren Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Olsun ya ne olacak mantık hatalarından Kahkaha şöyle akışına bırakıp izleyeyim bir kere de.


Çok saçma şeyler olmadıkça genelde keyfini çıkarmaya bakarım ben de😄
Nanze Wren beğendi
#5
konusu 'Back to the Future' u anımsattı biraz güzele benziyor en kısa zamanda izleyeceğim.
gamzebaytur ve 1 diğer kişi beğendi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Sponsor