Sponsor


#1


Netflix'in ilk Avusturya dizisi olan Freud, psikanalizin kurucusu ve psikolojinin babası olan Sigmund Freud'un hayatını konu almakta.

Hem kişisel zevklerim hem de aldığım yan derslerde okuduğum, bildiğim, dinlediğim Freud’dan çok uzakta olan ve Netflix’ten iliklerime kadar tiksinmeye sebep olan dizidir kendileri.

Şimdiden diziyi izleyecekler için bir uyarı geçmek istiyorum;
***Bu dizinin Sigmund Freud ile uzaktan yakından hiç bir alakası yok.***

[Resim: freud-netflix.jpg]

Dizide anlatılan Freud resmen bizim cinci hocamız, falcı bacımız diyebiliriz. Yaptığı araştırmalar ile hala günümüz psikoloji bilimine ışık tutan Sigmund Freud’un yaptığı tüm bilimsel çalışmalar dizide tamamen bir metafizik üzerine oturtulmuş ve insanlara Freud'un bilimsellikten çok uzakta olduğu aşılanmaya çalışılmış resmen.

Netflix'in yarattığı bu kötü algı yetmezmiş gibi bir de internette "Mistik Freud" tarzı açıklamalar ve yorumlar yapılarak dizinin yüceltilmesi, durumu iyice içler acısı bir hale getiriyor.

Biraz psikanalize ve psikolojiye ilgisi olan her insan dizinin vahimiyetini çok rahat algılıyor fakat Netflix bu diziyle psikolojiyle ilgisi olmayan ama olabilme potansiyeline sahip olan insanları o kadar kötü etkiliyor ki artık Freud bu insanlar arasında çapında dünya çapında bir şifacı olarak tanınıyor.

Tüm bunların yanında bir de olayların bir birine çok kötü bağlanıyor olması, düğümler doğru düzgün atılamıyor ve ıkına ıkına çözülüyor olması diziyi iyice batırıyor.

Değil Freud'u bilmeyenlere Freud'un kendisine bile önermeyeceğim bu dizi bence Netflix'in en kötü yapımı.

Daha önce @gogolunpaltosu tarafından yazılan şu konuya da gözatmayı unutmayın: Netflix'in Yeni Dizisi: Freud
Nanze Wren ve 6 diğer kişi beğendi
#2
~Diziyi bir oturuşta bitirmiş olarak ne yazık ki söylenenlere katılmak durumundayım.Birinci bölümü ilgi uyandırıcı olsa da daha sonradan olayların sarpa sarması ve psikanaliz ile alakası olmaması diziyi çekilmez bir hale getirmiş.Belki sonlara doğru Freud’un hayatını biraz da olsa yansıtmaya çalışırlar diye son bölüme kadar izledim. Ama ne yazık ki son bölümü izlediğimde zamanımı bunun gibi saçma bir filme harcadığım için üzülmekten öteye gidemedim. Freud gibi başarılı bir nöroloğun hayatını böyle yanlış lanse etmemeleri gerekirdi😔
Dizi de tek sevdiğim şey dilinin almanca olmasıydı sanırım 😁
Lea Olivia ve 3 diğer kişi beğendi
#3
Ben de söylenenlere katılıyorum ve şunu  eklemek istiyorum; bence dizinin adı Freud’tan çok Fleur olmalıymış  Gülme
süm ve 3 diğer kişi beğendi
#4
Hevesle başladığım ama hevesimin kursağında kaldığı bir dizi  Öfkeli
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#5
Çok buyuk hayallerle başladım ama hevesim kursağımda kaldı diyebilirim. İlk bölüm gayet güzeldi ama sonra hiç beğenmedim. Bitirdiğim de de bana bişey katmadi yani boşuna izlemiş gibi hissettim.
Freud için de sanki bilimle alakası yokmus hissi verdi. Beğenmedim maaleeef
admin beğendi
#6
Psikolojiyle ilgilendiğimden Freud hakkında bir şeyler okumuştum zamanında. Netflix bir çok konuyu işlerken aslından saptırabiliyor çoğu yapımında. Yalnız cinci hoca benzetmesi baya iyi Kahkaha bu yorumdan sonra izlemem herhalde.
admin beğendi
#7
Bazı gereksiz sahneler dışında dizi sarıyor. Ama beklentiyi yeterince karşılamıyor. Yine de izlenir.
Lea Olivia ve 2 diğer kişi beğendi
#8
Es ist eine sehr angesehene Serie ın Deutschland. Aber ich mag es nicht.
admin ve 2 diğer kişi beğendi
#9
@Lea Olivia Es hat uns auch nicht sehr gut gefallen. Die Leute denken, die Show hat nichts mit Freud zu tun. Ich benutze übrigens Übersetzung. Ich kann kein deutsch
Lea Olivia ve 1 diğer kişi beğendi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Netflix'in Yeni Dizisi: Freud gogolunpaltosu 2476 6 04.11.2020, Saat: 19:14
Son Cevap: Dmrg

Sponsor