Sponsor


#1
Uzun zamandır kafamı dağıtıp içimi yumuş yumuş edecek bir şeyler izlemek istiyordum. Neden anime izlemeyeyim diye düşünerek başladım Fruit Basket'e. Karakterleri detaylı işlemesiyle kalbimden vuran tatlı bir anime. 

[Resim: fruit-basket-t%C3%BCrk%C3%A7e-izle.jpg]

Konu olarak; Tohru adında sevimli bir liseli kızımız var. Zaman zaman sizi saflığıyla ekran başında sövdürse de eminim izlerken seveceksiniz onu. Yine de bu kadar aşırı polyannacılık fazla değil mi diyorsanız sonuna kadar haklısınız derim. Tohru ortaokulda annesinin ölümüyle bir başına kaldığında ormanda bir çadırda yaşamaya başlıyor. Daha sonra fırtına sonucu oluşan küçük çaplı depremde çadır toprağın altında kalıyor. Şimdi diyeceksiniz; "Bu kızın gidecek yeri yok mu?" Maalesef ona bakan dedesinin evi tadilatta olduğu için dedesi ona başka bir arkadaşının evinde kalmasını tavsiye ediyor çünkü ev ahalisi (Tohru2nun baba tarafı) gayet leş insanlar. Tohru da bu çadırda yaşamaya başlıyor. Çadırını kaybetmeden önce Soma ahalisinin evinin önünden geçerken aileyle tanışıyor tabii. Akşamına oluyor bu olaylar. Öyle böyle Soma ailesi kızımızı evlerine alıyor. O da onlara yemekdir çamaşırdır yardım ediyor. Her şeye evet diyen, her türlü kerizliği yapan Tohru güzelce Somalarla geçiniyor tabii.

[Resim: c4b036c2e193d56678f3385bba33bc6f.jpg]

Tipe bakın bu nasıl Polyanna olmasın? Tabii Soma aile bireyleri göründüğü gibi sıradan değiller. Onlar 12 zodyak hayvanlarının ele geçirdiği insanlar. Yani karşı cinsiyetten biri onlara sarıldıklarında, zayıf düştüklerinde ya da zor koşullarda kaldıklarından 12 zodyaktan bir hayvana dönüşüyorlar.

[Resim: fruits-basket-2020-02.jpg]

Tabii bunu öğrenen Tohru tüm iyi niyetiyle olayı kabul ediyor. Spoiler olmasın diye hangisi hangi hayvan diye açıklamayacağım izlerken az çok tahmin ediyorsunuz zaten. Animenin güzel tarafı her karakterin hikayesi silik değil de güzelce işlenmiş. Karakter gelişimleri hoş bir şekilde yansıtılmış. Bazı replikler de kalbinizi çalmıyor değil. Dramın yanında komedinin de harmanlanmış olması seriye güzel bir hava katmış. İzleyenlerin ortak görüşü bu. Ayrıca iki versiyonu olan bu animenin 2019 versiyonu elbette ki daha  başarılı ve mangaya sadık kalınmış.

Favori karakterlerim kesinlikle Hana, Ayame ve Shigure haa bir de Hatori

[Resim: shiguresohma.jpg]

[Resim: Fruits-Basket-Episode-28-Ayame-and-Shigu...C586&ssl=1]

[Resim: Saki-Hanajima-fruits-basket-42743429-600-338.jpg]

[Resim: 593c3e69413ba37a16955ffcdab834d1.jpg]

[Resim: maxresdefault.jpg]
[Resim: 496bc2d8646896dc8d3b808b491e70f2.jpg]

Merak edenler için fragman bırakıyorum

admin ve 2 diğer kişi beğendi
#2
Anime izlemeyi gerçekten çok istiyordum. İlk sırada bu var.
#3
daha dun bu animenim amvsini izlerken acaba baslasam mi diyordum. karsima yazinin cikmasi sanirim evrenin bir isareti. en yakin zamanda izleyecegim.
#4
Animelere meraklı biriyimdir. Listeme hemen ekliyorummm Gülümseme

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Shingeki No Kyojin 4. Sezon Nanze Wren 1388 3 08.03.2021, Saat: 12:33
Son Cevap: Nanze Wren

Sponsor