Sponsor


#1
[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcSaRKLFgPC-8xqR184W2...g&usqp=CAU]

Peter Hedges’in aynı adlı romanından uyarlanan filmin başrollerinde Johnny Deep ve Leonardo DiCaprio ve Juliette Lewis gibi önemli isimlerin gençlik halleri var. 1993 yılına ait bu yapım çağımızın en büyük rahatsızlıklarından olan otizm ve obezite üzerine kurulu bir hikayeden oluşuyor.

[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcQA1D_yeEsCGDHHXgaDu...Q&usqp=CAU]

Gilbert ailesinin sorumluluğunu üstlenmiş genç bir çocuk. Küçük bir kasabada yaşayan Gilbert'in annesi obez ve kardeşi de otizmli. Karakterleri biraz daha detaylandıracak olursak Gilbert'in annesi şişmanlığı yüzünden insan içine çıkmak istemeyen içine kapanık hatta tüm gün aynı koltukta oturan bir kadın. Kardeşi de hem çok tatlı hem de çok yaramaz. Sürekli kasabadaki su deposuna tırmanıp nasıl ineceğini unutur ve tüm kasabayı başına toplar. Gilbert bir yandan annesini mutlu etmeye çalışır bir yandan kardeşine göz kulak olur bir yandan da evi geçindirir. Hayat böyle akıp giderken genç Gilbert aşık olur ve tekdüze sürüp giden hayatının ritmi bir anda değişir.

[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcRtfPS1lr4J-Wrqwrohv...c&usqp=CAU]

Filmi benim için özel kılan şey hikayenin yanı sıra oyunculuklar. Jonny Depp'in gençlik yıllarını izlemek aşırı keyifli. Henüz 18 yaşında iken müthiş bir oyunculuk gösteren DiCaprio 'ya ise hayranlığım kat be kat arttı. Role girmekle kalmamış rolü yaşamış o küçük yaşında.

[Resim: images?q=tbn%3AANd9GcSnwL22B9ord7MGplJI_...O&usqp=CAU]

Filmdeki hikaye ve işleniş çok başarılı. Yer yer gülümsetip sizi gerçekten hikayenin içine alıyor. Her şey bir yana DiCaprio' nun oyunculuğu için bile izlenir. Johnny Depp'in de en iyi filmleri arasındadır.Türkçe altyazıyla youtube üzerinden izleyebilirsiniz 🌼admin ve 3 diğer kişi beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Carlito's Way (1993) gogolunpaltosu 1645 0 20.05.2020, Saat: 03:36
Son Cevap: gogolunpaltosu
Naked (1993) gogolunpaltosu 2624 0 13.04.2020, Saat: 16:33
Son Cevap: gogolunpaltosu

Sponsor