#1
[Resim: 682-06052052442.jpeg]

Gillian Flynn' tarafından yazılmış aynı adlı romandan uyarlama olan, Ben Affleck ve Rosamund Pike'nin başrol koltuğunda oturduğu bu filmde bir şeyi çok iyi öğreniyoruz o da bir kadın, titizliğini, kararlılığını ve disiplinini tam anlamıyla kullanmaya karar verdiğinde sizi tamamen yok edebilme yetisine sahiptir. 

Film, bir bakıma Amy ( Pike ) ve Nick'in ( Affleck ) muazzam başlayıp kötü devam eden evliliklerini anlatıyor. Öncelikle Amy ve Nick'i  ayrı ayrı ele almak istiyorum.

Amy, günlük tutan, kitap yazan, zeki ve asil, sıradan olan her şeye karşı, gerçek yaşamında ilgi alanlarında beceriksiz fakat bir nevi kendisinin bir versiyonunu yazdığı kitaplarda her alanda başarılı bir kadın. Nick ise kendi tabiri ile "Missouri Delikanlısı" yani kısaca Amy'nin ilgisini çekebilecek kadar farklı ama ne yaparsa yapsın özünü gizleyemeyecek kadar bir taşra erkeği. Bu ikili tanışıp, kaynaşıp, koklaşıp en sonunda evleniyorlar. 

[Resim: 682-06052061148.jpeg]

Evlenirken kendilerine verdikleri bir söz var bu söz ise, Asla ama asla arkasından konuşup, alay ve nefret ettiğimiz çiftlere benzemeyeceğiz. Nasıl peki bu bahsettikleri çiftler? Eşlerini uzak durulacak ve atlatılacak birer trafik polisi gibi gören kocalar, kocalarını eğitilecek ve gösteriş için kullanılacak birer maymun gibi gören kadınlar. Her şey iyi ve güzel giderken ikisi de işlerini kaybediyor, Nick'in annesi rahatsızlanıp ölüyor ve sonunda ikilinin evlilikleri çıkar yolu olmayan bir kara deliğe dönüşüyor. Bir gün çiftin yıl dönümünde, Amy kayboluyor ve bütün hikaye burdan sonra başlıyor.

[Resim: 682-06052061212.jpeg]

Bu dakikadan sonra aklınıza gelebilecek bütün psikopatlıkları bir kenara bırakın çünkü Amy size düşündüğünüz her psikopatlığın boş olduğunu gösteriyor. Romanı her ne kadar okumasam da film hakkında edilen yorumlar ve benim düşüncem IMDb'den aldığı 8,1'lik puanı hak ettiği yönünde. Her dakikasıyla içinde olduğunuz bir film kendisi. Kızıyorsunuz, merak ediyorsunuz, geriliyorsunuz, şaşırıyorsunuz yani soluksuz ve pişman olmadan izleyebilirsiniz.

gamzebaytur ve 2 diğer kişi beğendi
#2
İzlerken anlam veremedim izledikten sonra bile sadece ''niye'' diye düşündüm hala da düşünüyorum🤦🏼‍♀️ Entrikalarla dolu, temposu güzel. Ama bir miktar sinir krizi geçirerek izlemiştim😤
admin ve 1 diğer kişi beğendi
#3
Gerçekten mükemmel bir film herkese tavsiye ederim
Medet.63 ve 1 diğer kişi beğendi

Yorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.