Sponsor


#1
[Resim: 682-06052052442.jpeg]

Gillian Flynn' tarafından yazılmış aynı adlı romandan uyarlama olan, Ben Affleck ve Rosamund Pike'nin başrol koltuğunda oturduğu bu filmde bir şeyi çok iyi öğreniyoruz o da bir kadın, titizliğini, kararlılığını ve disiplinini tam anlamıyla kullanmaya karar verdiğinde sizi tamamen yok edebilme yetisine sahiptir. 

Film, bir bakıma Amy ( Pike ) ve Nick'in ( Affleck ) muazzam başlayıp kötü devam eden evliliklerini anlatıyor. Öncelikle Amy ve Nick'i  ayrı ayrı ele almak istiyorum.

Amy, günlük tutan, kitap yazan, zeki ve asil, sıradan olan her şeye karşı, gerçek yaşamında ilgi alanlarında beceriksiz fakat bir nevi kendisinin bir versiyonunu yazdığı kitaplarda her alanda başarılı bir kadın. Nick ise kendi tabiri ile "Missouri Delikanlısı" yani kısaca Amy'nin ilgisini çekebilecek kadar farklı ama ne yaparsa yapsın özünü gizleyemeyecek kadar bir taşra erkeği. Bu ikili tanışıp, kaynaşıp, koklaşıp en sonunda evleniyorlar. 

[Resim: 682-06052061148.jpeg]

Evlenirken kendilerine verdikleri bir söz var bu söz ise, Asla ama asla arkasından konuşup, alay ve nefret ettiğimiz çiftlere benzemeyeceğiz. Nasıl peki bu bahsettikleri çiftler? Eşlerini uzak durulacak ve atlatılacak birer trafik polisi gibi gören kocalar, kocalarını eğitilecek ve gösteriş için kullanılacak birer maymun gibi gören kadınlar. Her şey iyi ve güzel giderken ikisi de işlerini kaybediyor, Nick'in annesi rahatsızlanıp ölüyor ve sonunda ikilinin evlilikleri çıkar yolu olmayan bir kara deliğe dönüşüyor. Bir gün çiftin yıl dönümünde, Amy kayboluyor ve bütün hikaye burdan sonra başlıyor.

[Resim: 682-06052061212.jpeg]

Bu dakikadan sonra aklınıza gelebilecek bütün psikopatlıkları bir kenara bırakın çünkü Amy size düşündüğünüz her psikopatlığın boş olduğunu gösteriyor. Romanı her ne kadar okumasam da film hakkında edilen yorumlar ve benim düşüncem IMDb'den aldığı 8,1'lik puanı hak ettiği yönünde. Her dakikasıyla içinde olduğunuz bir film kendisi. Kızıyorsunuz, merak ediyorsunuz, geriliyorsunuz, şaşırıyorsunuz yani soluksuz ve pişman olmadan izleyebilirsiniz.


gamzebaytur ve 2 diğer kişi beğendi
#2
İzlerken anlam veremedim izledikten sonra bile sadece ''niye'' diye düşündüm hala da düşünüyorum🤦🏼‍♀️ Entrikalarla dolu, temposu güzel. Ama bir miktar sinir krizi geçirerek izlemiştim😤
Medet.63 ve 1 diğer kişi beğendi
#3
Gerçekten mükemmel bir film herkese tavsiye ederim
admin ve 2 diğer kişi beğendi
#4
Fincher in diğer filmleri gibi bu da çok güzeldi.
Medet.63 ve 1 diğer kişi beğendi
#5
Sinirlerinize hakim olun izlerken oyunculuklar çok iyi olduğu için karakterler nefretlerini çok güzel yansıtmışlar
Medet.63 beğendi
#6
İzlerken çok sinirlendiğim bir film çok iyi oyunculuklar var tavsiye ederim
#7
Arkadaşım kitabını okumuştu yanlış hatırlamıyorsam, çok beğenmişti. Filmini de çok beğeniyorlar ama daha izleme fırsatım olmadı. İzleyince editlerim.
Medet.63 beğendi
#8
Oyunculuklar, işleniş oldukça tatmin edici, sizi konuya dahil edebiliyor. Senaryo gerçek hayattan çok uzak değil, çok da yakın değil, her kitlenin görebileceği hayatlar değil bunlar elbet. Durağan bir film asla değil, sürekli bir olay, bir entrika hatta aksiyon olduğundan dram kısmı sönük denilebilir. Filmde evli bir çiftin birbirini nasıl yıprattıkları, güven duygusu, bilinçsizlik açıkca vurgulanmakta. Amy karakteri o kadar tatlı, o kadar zeki, duygularını şiddetli ve uçlarda yaşayan bir karakter ki sizi kendine hasta edebilir, aynı zamanda o kadar acımasız, kurnaz, psikopat ki nefret de ettirebilir kendinden. İzlemek bence vakit kaybı değil aksine bazı kişilere artı katacak bir film. Tavsiye listemde mutlaka.
Medet.63 beğendi
#9
Filmi birkaç gün önce izledim ve çoğu sitedeki yorumların aksine asla sıkılmadım. Böyle psikolojiyi de içinde bulunduran filmleri çok seviyorum. Benim için Gone Girl'de öyle oldu. Mantıksız yerler elbette ki vardı ama filmin geneli için konuşmak gerekirse tam bir "entrika örneği" olmuş. İki kişinin evlendikten sonra birbirini nasıl yıprattığı, klasik deyimle "bal ayları bittikten sonra" neler olduğunu görüyoruz. Özellikle kadın karakterimiz Amy'nin bir şeyleri elde etmek için yapamayacağı şey yok! Kocası da ondan aşağı değil tabii ama sorun bunları yapma şekilleri elbette. Alıntıladığım bir kaç replik var. Çok hoşuma gittiği için sizlerle paylaşacağım.


[Resim: images?q=tbn:ANd9GcQNzLIm5hmlPbk1zux5tbw...w&usqp=CAU]

[Resim: images?q=tbn:ANd9GcS-s-AjrhwUyP2nsV9819L...w&usqp=CAU]

[Resim: images?q=tbn:ANd9GcS51Kqo0HtMBh73ud1Bfgb...w&usqp=CAU]

[Resim: tumblr_nipp0rXHHz1thc0yto8_500.gif]
HrnOzkn_ ve 1 diğer kişi beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Kayıp Kız (Gone Girl) Ebruu 126 0 12.04.2023, Saat: 15:39
Son Cevap: Ebruu
His Girl Friday Wanda 968 2 27.01.2021, Saat: 18:24
Son Cevap: Busetrk
my girl(1991) melisandre 730 0 06.04.2020, Saat: 21:03
Son Cevap: melisandre

Sponsor