Sponsor


#1
Hakan: Muhafız veya global ismiyle The Protector dizisinin 3. sezonu yayınlandı ve her yerde zaten incelemelerine denk gelmişsinizdir bile. Ben aslında tam olarak dizinin özetini geçip inceleme yapmış gibi davranmayacağım.

Dizinin alışık olduğumuz Türk dizilerinden farklı olduğu konusunda hepimiz zaten hemfikiriz.

Eksikler var mı? Bence evet. Ama izlemeli miyiz? Kesinlikle evet. Bi incelemeye böyle başlanmaz biliyorum ama yazdıklarımı yarım yarım okuyup diziye karşı önyargım olduğunu düşünmenizi istemediğim için önceden belirtmek istedim.

İlk sezonunu izlediğimde her ne kadar CGI eksikleri olsa dahi diğer ülkelere ait yerel yapım Netflix dizilerini düşününce nomal buluyorum. Yani siz niye bu diziyi gidip global yapımlarla karıştırıyosunuz ki? Mesela İspanyol dizisi %3 izlediyseniz onlarca hata bulunan ve kusurları olan bir dizi. Under The Dome diye bir dizi daha var mesela şu an aklıma gelen, Netflix orijinal dizisi değil ama CBS TV'de ve Netflix'te yayınlanan bir dizi. Helikopterin düştüğü sahne gerçekçi miydi? Hayır. Bu dizinin kötü olduğu anlamına gelen bir şey değildir.

Bundan Sonrası Spoiler İçerebilir!
3. sezonda İngilizce konuşuyormuş gibi olan hava biraz düzelmiş gibi duruyor. Bu seferde sanki müziğin sesini mi fazla açmışlar yoksa oyuncular mı içine konuşuyor bilinmez ama söylediklerini anlayamıyoruz. Telefonda konuşurken söylediklerini anlayamıyorum sesi açıyorum bu sefer müzik çok geliyor ve tekrar kısıyorum derken sesini ayarlarken yoruldum resmen.

Bunun dışında aşağıda bıraktığım videoda da bahsedilen bir konu var. Zeynep'e deliler gibi aşık olan Burak bir anda Murat oldu. Nasıl mı oldu? Hani Zeynep, Burak'ı aramak için onun mahallesine gidiyor ve bi kaç kişi cam şişelere ateş ediyor ya. Orada sorduğu soruyu hatırlıyo musunuz? Burak yerine Murat diyor ve böyle bi yanlışlık nasıl yapılabilmiş anlamak zor. Çünkü eğer altyazıları açarsanız orada altyazılarda Burak yazdığını görebilirsiniz.

Virüs salgını sırasında o kadar çok helikopter gözüküyor ki, sanki İstanbul değil New York gibi gözüküyordu. İçmeye suyumuz yok, helikopterlere tonla yakıt veriyoruz gibi saçma bir durum söz konusuydu. Sonuçta sadece İstanbul'un suyu virüslenmiş, gidin Yalova'dan falan su alın yani bu kadar zor bi şey değildi aslında. 

Ayrıca Nisan ilk sahneden itibaren kaçırılması çok basit oldu, onlara yardım etmek için hemen ikna oldu veya ne biliyim "Ben İstanbul'u kurtarmak için seni kaçırdım" diyen birine hemen inandı falan. Yani en başından beri zaten yaptığı şeyler garipti ve Hakan her sezon yeni birine aşık olması gerektiği için bu sezon aşık olacağı kadını en güçlü ölümsüz olan veziri seçti. 

Amatör profesyonel dizi gibi duruyor yani ana karakter oyuncular çok iyi fakat detaylar kötü. Avukat bulmak için uğraştılar ve avukatın neredeyse tek yaptığı iş sağa sola ateş etmek oldu.

Murat Soner'in hazırladığı spoiler'lı videoya gözatabilirsiniz. Ayrıca diziyle ilgili sizin yorumlarınız neler?

hashasin ve 2 diğer kişi beğendi

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Aşk 101 - İnceleme & Eleştiri (Spoiler) admin 30683 200 16.04.2021, Saat: 05:09
Son Cevap: Nurzkc
Atiye 2. Sezon Moviephoenix 2032 13 29.10.2020, Saat: 10:30
Son Cevap: Busetrk
atiye 2.sezon teorileri alayım melisay003 1504 3 22.02.2020, Saat: 21:17
Son Cevap: Nanze Wren
Hakan: Muhafız 3. Sezon admin 1186 1 13.02.2020, Saat: 13:27
Son Cevap: diziekin

Sponsor