Sponsor


#1
[Resim: 67825551_550289362173631_748830566918254...e=6038DEAC]

🐅"İnsan kalbi taşlıdır Louis... Bir insan orada ne yetiştirebilirse onu yetiştirir..." 

.
.
.

🐂"Bir köpek olsaydı değişiklikleri daha kolay farkederdik. diye düşündü Louis. Ama kediler oldum olası bağımsız hayvanlardır. Bağımsız ve garip. Mısırlı firavunların ve kraliçelerin öteki dünyada ruhlarına yol göstersin diye kedilerini de kendileriyle mumyalatmalarına şaşmamak gerekirdi. Garip yaratıklardı kediler." .
.
.
.

.💥Huh. Ne desem ki şimdi? İlk Stephen King okuyuşumu hiç de böyle hayal etmemiştim! İçimi yazın bu sıcağında buz gibi donduran, herkesin de beğendiği bu yazara ben de hayran kaldım. Hatırladıkça bile Louis'e nasıl acıdığım, ondan ürperdiğim ve üzüldüğümden başka bir şey gelmiyor. Bu ailenin başına gelenler başta bir trajedi gibi görünse de gerçekten öyle miydi?... 
.
.
.
Konuya deyinecek olursak: 🐈Creed ailesi Maine'ye yerleşince her şey gerçek olamayacak kadar güzel bir hayat yaşamaya başlarlar. Doktor bir baba, güzel bir eş , sevimli iki çocuk... Hatta bir kedi. Her şey böyle musmutlu giderken Louis'in Jud adındaki komşusuyla arkadaş olmaya başlaması belki de olacakların habercisiydi .
.
.
.
uzun zamandır böyle güzel gerilimli, ürpertici bir roman okumamıştım. Gerçi içim bir tık daha karardı ama ne yapalım? Stephen King bu 😂 Kitap öyle güzel aktı, öyle bir sihrine bulaştırdı ki beni, kafamda her sahne sanki film şeridi gibi canlandı. Sanki Lou'yla birlikte o eve taşınan, olayları yaşayan bendim. Rachel'ın kızkardeşi Zelda ya da oğlu Gage bendim. Kelimeleri sağlam, kendinden emindi. En iyi kısmı cümleleri altını çizmeye değer cümlelerdi. 
.
.
.
Yani sadece öylesine okumuyorsunuz, bu kitabın "Ben buradayım, sana bir şeyler katacağım, zihnine bir şeyler kazıyacağım" deme şekliydi sanki. Karakterler öyle güzel işlenmiş öyle iyi bir biçimde yansıtılmıştı ki okurken gerçekten bunun bir insanın başına gelmesi artık bir kurgudan çok olabilirliğe dayanmaya başlamıştı. Lou'nun iç sesleri, zihninin yansıtılması çok iyi gerçekleştirilmişti. Karakterlerin verdikleri tepkiler, mimikleri bile t yerindeydi diyebilirim. Tabii ki neyi kast ettiğimi okuyunca anlayacaksınız. . . 🐇Şöyle gizemi bol, ürpertisi tavan bir şeyler arıyorsanız King tam size göre! 5/5 🌠
.
.
.

not: biliyorsunuz filmi de var ama ben Stephen King'in kitaplarının izlenmeden okunması taraftarıyım. İzlediğim uyarlamaları pek beğenemedim maalesef.
#2
kesinlikle king in en iyi kitaplarından biri soluksuz okumuştum çok iyi tavsiye ederim
#3
En iyi stephen king kitaplarının bence başında gelir. Kitapyurdundan falan bakarsan diğer kitaplarına göre daha fazla satılmış zaten.

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Stephen King - Enstitü Busetrk 1182 5 24.09.2021, Saat: 09:24
Son Cevap: wq_mustafa.wq

Sponsor