Sponsor


#1


Zombi deyince herkesin aklına filmlerde gördüğümüz ölmüş ama bundan haberi olmayan bir parça et için oradan oraya koşturan karakterler geliyor. Yani kısaca yürüyen ölüler. Peki ya hiç düşündünüz mü Zombiler bizler olamaz mıyız?

Doğduğumuz andan itibaren başlıyor her şey. Şanslıysanız ailenizden bir ev düşebilir yâda bir araba bir iş ama yine de bu sistemden kurtuluşun yok. Kapitalist sistemin dişlilerinden biri olacaksın.

Ailelerimiz daha ilkokul sıralarından itibaren iyi bir okul kazanmamız gerektiği, kazanamazsak maaşı iyi olan bir sigortalı bir iş bulamayacağımızı bizlere empoze etmeye başlarlar.
“Oku da adam ol, bir mesleğin olsun, aç ta açıkta kalma” derler.

Daha adam olmanın ne anlama geldiğini bile kavrayamadan 25 yılımızı ders çalışmak ve adam olmayı öğrenme yolunda harcarız.

Sonrasında nasıl olduğunu fark etmeden aslında yüzyıllardır süre gelen kölelik sisteminin içerisinde buluruz kendimizi. Evet kölelik. Modern kölelik de diyorlar ama zombi teorisine baktığımda bana daha çok zombileşmiş insanlar daha doğru bir tanım gibi geldi.

SponsorYorum Yazmak İçin


Ücretsiz Kaydol veya Giriş Yap

Dizi ve Filmler ile ilgili konulara dahil olmak için hemen üye olabilirsiniz veya üye olduysanız giriş yapabilirsiniz.Sponsor