Sponsor


#1
2. Dünya Savaşı hakkında uzun yıllardır bolca belgesel, dizi ve film çekildi. Hepimizin büyük bir merakla izlediği bu belgesellere bir yenisi daha eklendi Netflix tarafından. Hitler The Circle Of Evil belgesel dizisi…

Elbette hepimiz Hitler’i ve yaptıklarını biliyoruz fakat yanındakileri? İşte onlar hakkında bunca zaman pek bir şey sinemanın ya da televizyonların konusu olmadı fakat bu belgesel işleri değiştiriyor ve Hitler’in Hitler olmasını sağlayan insanları gözler önüne seriyor.

   

Bu belgesel dizisinin asıl konusu Almanya’da Nasyonal Sosyalist partisinin nasıl yükseldiği ve daha sonra nasıl parçalara bölündüğü. Bu tarihin gidişatını etkileyen partinin ise birkaç öne çıkan isminin hayatları ve süreç boyunca yaptıkları canlandırmalar ve tarihi kayıtlar kullanılarak başarıyla işlemiş. Belgeselde araya tarihçiler ile yapılan soru cevaplar ve hikâyeler de eklenerek bir araştırma tadı verilmiş belgesele.

   

Çoğu zaman bir bölümü bitirince diğer bölmede geçmek istiyor insan fakat buna rağmen bence dizi biraz yavaş ilerliyor asıl merak ettiğiniz o kısımlar dizin son bölümlerinde işleniyor fakat o bölümlere gelene kadar her bölümü 50 dakika olan tarihsel bir diziyi izlemek bazen sıkıcı bir hal alabiliyor.

Fakat bu yavaş işleyişe rağmen belgesel oldukça başarılı, daha önce pekte kimsenin konuşmadığı 2. Dünya Savaşı’nın asıl kahramanları hakkında çokça bilgi sahibi olmamızı sağlıyor ve böylece geçmişi daha net görebiliyorsunuz.

Tarihi dizi ve filmleri seven herkese mutlaka öneriyorum.

gogolunpaltosu ve 6 diğer kişi beğendi
#2
Zamanında Hitler ve Nazilerin politikasını çok araştırmış, sunumlar bile yapmıştım. Hala benim için ilginçliğini ve vahşetini koruyan bir konu. Listeme ekledim Gülümseme izleyince editlerim.
admin beğendi
#3
en sevdiğim tarih konularından biri. araştır araştır bitmiyo. sonra bide üstüne komplo teorileri çıkıyor haha ama ekledim bunu izleyeceğim kesinlikle
admin beğendi
#4
ilk bölümü izledim ve açıkçası 2.dunya savaşı hakkındaki pek çok belgeselden güzel bir başlangıç. Biraz yavaş akıyor ama eğer tarihi olaylara meraklıysanız ve öğretici nitelikte bir şey arıyorsanız çok güzel.
Netflixin bu tarz yapımlara daha çok yer vermesi gerektiğini düşünüyorum
admin beğendi

Sponsor
Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
Konuya Yorum Yaz


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Görüntülenme Cevap Son Cevap
Tuz, Yağ, Asit, Isı (2018) admin 1479 1 22.04.2020, Saat: 22:16
Son Cevap: Nanze Wren

Sponsor